John van den Brom ocenił wygrany mecz z Górnikiem Zabrze. „Cały czas graliśmy swoją piłkę i kontynuowaliśmy to po zmianie stron”.

Lech Poznań ograł na wyjeździe Górnika Zabrze w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Na temat starcia wypowiedział się John van den Brom, który jest trenerem „Kolejorza”.

Dla Lecha Poznań dwa gole strzelił Mikael Ishak. Jedyną bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Szymon Włodarczyk. John van den Brom powiedział, że jego zespół kontrolował spotkanie w Zabrzu.

– Przede wszystkim to dla nas ważne zwycięstwo w bardzo trudnym meczu. Wiem, że w Zabrzu zawsze gra się ciężko, jest tutaj świetny stadion, świetna atmosfera. Mieliśmy dobrą murawę do tego, żeby grać naszą piłkę i to nam się udawało. W pierwszej połowie wydaje mi się, że kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku – piękny gol Mikaela Ishaka z lewej nogi. Po tej bramce dalej staraliśmy się kontynuować naszą grą. Niekorzystna sytuacja dla nas, podyktowany rzut karny – powiedział John van den Brom po zakończeniu meczu z Górnikiem Zabrze.

– Mimo tego że połowa zakończyła się wynikiem 1:1, to cały czas graliśmy swoją piłkę i kontynuowaliśmy to po zmianie stron. Rzeczywiście taka gra przyniosła drugiego gola, którego strzeliliśmy go po rzucie karnym. Zwycięstwo zasłużone, ale końcówka była nerwowa, rywale mieli dużo dośrodkowań w pole karne. Tym bardziej ważna jest dla nas ta wygrana, bo poprawia naszą sytuację w tabeli – dodał.

Lech Poznań znajduje się obecnie na 7. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów na koncie („Kolejorz” ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania), a Górnik Zabrze jest na 14. pozycji z dorobkiem 13 oczek na koncie (też ma jeden zaległy mecz do rozegrania).

Źródło: Lechpoznan.pl