Koncert Leo Messiego!

Leo Messi strzelił pięć bramek w jednym meczu. Reprezentacja Argentyny pokonała Estonię 5:0 (2:0).

W niedzielę reprezentacja Argentyny grała towarzyskie spotkanie z Estonią. Z kapitalnej strony w tym starciu pokazał się Leo Messi. Gwiazdor Paris Saint-Germain strzelił wszystkie pięć goli dla swojego zespołu.

Szalony mecz Leo Messiego!

Pierwszą bramkę Leo strzelił w 8. minucie. Sędzia podyktował rzut karny dla „Albicelestes”. Doświadczony zawodnik pewnie pokonał bramkarza Estonii. Drugiego gola 7-krotny zdobywca Złotej Piłki strzelił tuż przed przerwą. Messi dostał piłkę w pole karne i uderzył bardzo mocno.

Kolejną bramkę zdobył od razu po rozpoczęciu drugiej połowy. 34-latek dostał świetną piłkę w pole karne i technicznym strzałem tylko dopełnił formalności. Czwarte trafienie zaliczył w 71. minucie. Były gracz m.in. Barcelony wykorzystał zamieszanie, zabawił się z obrońcami i bramkarzem Estonii, a następnie skierował futbolówkę do siatki. Piąta bramka padła w 76. minucie. W tej sytuacji golkiper rywali również nie miał nic do gadania.

Statystyki Leo w kadrze

Leo Messi ma imponujące statystyki w reprezentacji Argentyny. W kadrze „Albicelestes” zadebiutował 17 sierpnia 2005 roku. Od tamtej pory rozegrał 162 mecze. Na swoim koncie ma 86 goli oraz 51 asyst.

Dobra forma Argentyny

Argentyna znajduje się w bardzo dobrej formie. W ostatnim czasie pokonała również Włochy (3:0) na Wembley w CONMEBOL UEFA Cup of Champions. Był to mecz pomiędzy zwycięzcą Copa America oraz wygranym EURO 2021.

Z tym zespołem reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej mundialu w Katarze. Oprócz tych drużyn w grupie C są też Meksyk oraz Arabia Saudyjska.

Źródło: Twitter, Fifa.com, Uefa.com