Licencja Ruchu Chorzów zawieszona!

0
80

Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła licencję dla Ruchu Chorzów na sezon 2017/2018. 

W dalszym ciągu widmo spadku krąży nad Cichą w Chorzowie, mimo to śląski zespół otrzymał kilka dni temu licencję na grę w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018. Jak się okazuje, Niebiescy nie wypłacili jeszcze zawodnikom premii za awans do grupy mistrzowskiej w poprzednim sezonie, mowa tutaj nawet o zaległym milionie złotych. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN właśnie zawiesiła licencję Chorzowian na grę w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy.

Ruch wydał już w tej sprawie stosowne oświadczenie:

W związku z postanowieniem Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która w dniu 19 maja br. zawiesiła swoją decyzję z dnia 12 maja br. przyznającą Ruchowi Chorzów licencję na występy w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018 Zarząd klubu informuje, że przedstawił Komisji stosowne wyjaśnienia i jest gotów do dalszej współpracy z Komisją w każdym czasie i zakresie. Jesteśmy przekonani, że po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi okolicznościami sprawy licencja dla klubu zostanie odwieszona.Zarząd zwraca się do Kibiców i wszystkich zainteresowanych sprawą o niewyciąganie przedwczesnych wniosków na podstawie medialnych informacji. Zarządowi Spółki nie jest znany kompletny regulamin premiowania zawodników na sezon 2015/2016. Takim dokumentem nie dysponuje ani Spółka ani osoby zgłaszające roszczenia. Zdaniem prawników, w takiej sytuacji nie ma podstaw do wypłaty premii. Co więcej, w zaistniałym stanie faktycznym zlecenie wypłat naraziłoby Zarząd na ryzyko postawienia zarzutu niegospodarności.Wobec tych faktów formułowanie opinii jakoby Ruch Chorzów zataił w tej sprawie jakiekolwiek informacje jest krzywdzące i nie odpowiada rzeczywistości
 

 

źródło: PZPN

fot. pressfocus 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here