test

  Liga Mistrzów nie tylko w Polsacie? Wszystko na to wskazuje!

  Karuzela z prawami transmisyjnymi do rozgrywek Ligi Mistrzów już wyhamowywała, aż tu nagle jedna stacja zaczęła sama kręcić ją od nowa!

  Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, co prawda nieoficjalnie, że to Cyfrowy Polsat wygrał walkę z innymi stacjami o prawo do transmitowania meczów Champions League od sezonu 2018/2019. Jak się okazuje to nie koniec zawirowań z prawami transmisyjnymi do tych najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. Według portalu ‘press.pl’ Telewizja Polska chce wykupić sublicencje od Cyfrowego Polsatu, by móc pokazywać wspomniane rozgrywki na swoich kanałach!

  Taki obrót spraw jasno pokazuje, że prezes TVP, Jacek Kurski, zdecydowanym krokiem uderzył w stronę poprawy wizerunku Telewizji Publicznej w kontekście piłki nożnej. Przypomnijmy, że TVP wcześniej nabyło prawa do pokazywania turniejów finałowych Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku, Mistrzostw Europy w 2020 roku, eliminacji do katarskiego mundialu oraz rozgrywki Ligi Narodów.

  Na łamach wspomnianego źródła wicedyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, wypowiedział dające do myślenia słowa:

  Jak będziemy wiedzieli, kto wygrał, zaczniemy stosowne rozmowy.

  Dzięki wykupieniu sublicencji na rozgrywki Ligi Mistrzów, TVP mogłoby w zamian podzielić się z Polsatem prawami transmisyjnymi do wcześniej wspomnianych wydarzeń reprezentacyjnych.

  fot. Pressfocus

  źródło: press.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również

  Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.