Ofensywa transferowa Newcastle

0
58

Jak podaje angielski The Daily Mail, menedżer Newcastle Rafa Benitez chce, aby latem jego zespół wzmocniła dwójka z Etihad Stadium.

Po wywalczonym awansie do Premier League, Benitez pozostanie w klubie i już teraz zajął się poszukiwaniem wzmocnień na nadchodzący sezon. Czołowe miejsce na liście życzeń Hiszpana zajmują zawodnicy Manchesteru City – Fernando i Eliaquim Mangala. Po nieudanym sezonie Pep Guardiola ma przewietrzyć swój zespół, który przejął w zeszłym roku. Wielu zawodników ma opuścić stadion Etihad w tym wspominana dwójka.

Brazylijski pomocnik Fernando nie jest piłkarzem od którego Katalończyk zaczyna ustalanie wyjściowej jedenastki, 29 – latek do tej pory tylko pięciokrotnie dostąpił tego zaszczytu. Mangala z kolei poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Valencii i uważa się, że póki Guardiola zasiada za sterami The Citizens, Francuz nie ma szans na regularne występy.

Defensywna para została sprowadzona z FC Porto za  łączną kwotę 38 milionów euro i dlatego „Sroki” będą musiały znacznie uszczuplić swój budżet, chcąc pozyskać  duet  już tego lata. 

 

źródło: Daily Mail

fot. pressfocus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here