Oficjalnie: Abbiati wraca do Milanu!

0
71

Cristian Abbiati wraca do Milanu! Tym razem obejmie jednak nową rolę!

39-latek zakończył karierę piłkarską w maju 2016 roku. Czterokrotny reprezentant Włoch grał na San Siro przez piętnaście sezonów. Trzykrotnie był również wypożyczany, odpowiednio do Juventusu, Torino i Atlético. Łącznie między słupkami Milanu rozegrał 380 spotkań, notując 145 czystych kont. Przez całą karierę Abbiati zdecydowanie częściej pełnił rolę rezerwowego, aniżeli bramkarza grającego w pierwszym składzie. 

Teraz klub ogłosił, że Włoch wraca do Milanello. Będzie on piastował funkcję klubowego menadżera i dbał o relacje na linii drużyna – zarząd. Jego szefem został dyrektor sportowy, Massimo Mirabelli. 

–  "Milan dla mnie jest drugą rodziną. Ten rok nieobecności był dla mnie trochę bolesny. Obserwowałem z daleka drużynę i zmiany w zarządzie. Jak tylko dostałem propozycję objęcia nowego stanowiska w klubie, razem z rodziną podjęliśmy jedyną słuszną decyzję. Będę pośrednikiem między Milanello a zarządem klubu. Będę nadzorował Milanello oraz będę obserwował treningi drużyny z trenerem i sztabem szkoleniowym. Będę wcieleniem klubu zawsze obecnym przy drużynie. Czy będę pilnował porządku w zespole? Patrząc na zeszły rok, nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba." ~ Christian Abbiati dla Milan TV (za: acmilan.com.pl) 

źródło: AC Milan

fot. acmilan.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here