OFICJALNIE! Młody Polak zawodnikiem A.C. Milan!

0
84

Młodzieżowy reprezentant Polski został nowym zawodnikiem Rossonerich!

W grudniu ubiegłego roku, wychowanek Ruchu Chorzów został zaproszony na treningi Interu Mediolan z polecenia Massimiliano Mirabelliego. Ówczesny dyrektor Nerrazzurich bardzo cenił sobie umiejętności polskiego zawodnika i mimo braku transferu, nazwisko 17-latka wciąż wisiało nad jego biurkiem. Mirabelli przenosząc się do Milanu, nie zapomniał o utalentowanym pomocniku Ruchu i rozpoczął starania o pozyskanie go w szeregi Rossonerich. Dzisiaj zostały podpisane wszystkie odpowiednie dokumenty, dzięki czemu Bargiel stał się pełnoprawnym zawodnikiem mediolańczyków.

Wraz z początkiem 2016 roku, Przemek został włączony do pierwszego zespołu Ruchu i niemal natychmiast podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę. 29 kwietnia udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie w spotkaniu z Cracovią. W chwili pojawienia się na murawie miał zaledwie 16 lat i 34 dni! Łącznie na polskich boiskach w najwyższej klasie rozgrywkowej pojawił się sześciokrotnie.

Najlepiej poinformowany dziennikarz na Półwyspie Apenińskim, Gianluca Di Marzio potwierdził transfer Polaka w miniony piątek. Dodał również, że Ruch za swojego byłego zawodnika otrzyma 350 tys. euro plus ewentualne bonusy w wysokości 150 tys. euro.

Bez wątpienia talent na miarę Bargiela potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju. Nie ulega wątpliwościom również fakt, że pod okiem fachowców z San Siro polski pomocnik jest w stanie więcej się nauczyć niż na pierwszoligowych boiskach.

 

źródło: Twitter / AC Milan

fot. Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here