test

  Oficjalnie: Nowy kontrakt De Rossiego!

  Roma przedłużyła kontrakt z Daniele De Rossim o kolejne dwa sezony!

  W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni media spekulowały, że wychowanek Ostia Mare zmieni otoczenie po ponad 15 latach gry na Stadio Olimpico. Wiele mówiło się o transferze do Interu, Boca Juniors lub jednej z drużyn Major League Soccer. Doświadczony pomocnik był gotów nawet zredukować swoje zarobki, lecz żądał przynajmniej dwuletniej umowy. 

  Oficjalna strona "Lupich" opublikowała specjalny komunikat, w którym potwierdziła, że De Rossi parafował nową umowę, która jest ważna do 30 czerwca 2019 roku. 33-latek na mocy nowego kontraktu zarobi ok. sześciu milionów euro za sezon, co czyni go najlepiej zarabiającym graczem w klubie ze stolicy Włoch.

  – Wiedziałem, że nie mogę opuścić Romy po decyzji Francesco. To byłby zbyt duży cios. Umowę mieliśmy gotową jakiś czas temu. Nie chciałem o tym mówić w niedzielę, bo w tym samym czasie jedna historia się kończyła. Cieszę się, że tu zostaję – skwitował De Rossi.

  Pomocnik dwukrotnie wygrywał z Romą Puchar Włoch. W 2006 roku został uznany najlepszym młodym zawodnikiem roku we Włoszech, a nagrodę dla najlepszego piłkarza z Półwyspu Apenińskiego zgarnął trzy lata później. De Rossi przywdziewał trykot "Giallorossich" 561 razy.

  źródło: AS Roma

  fot. asroma.com

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również

  Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.