Oficjalnie: Van Dijk wysłał „transfer request”!

0
89

Virgil van Dijk nie zamiaru dłużej grać w barwach Southampton – donosi "BBC"!

26-latek uchodzi za jednego z najlepszych stoperów grających obecnie w Premier League. 12-krotny reprezentant Holandii gra dla "Świętych" nieprzerwanie od września 2015 roku, kiedy to Anglicy zapłacili Celtikowi 15,7 miliona euro. Zawodnik po wyrobieniu marki w jednej z najlepszych lig świata nie ma jednak zamiaru nadal grać dla Southampton, o czym w rozmowie z BBC poinformował trener So'ton, Mauricio Pellegrini.

– Virgil nie będzie obecnie trenował z zespołem, ponieważ nie jest on do nich przygotowany psychicznie w stu procentach. Kiedy z nim ostatnio rozmawiałem, to zgłosił mi, że ma zamiar odejść z klubu. To jego decyzja. Przez ten czas będzie on trenował indywidualnie. Mam nadzieję, że on zmieni zdanie, piłkarze w obecnych czasach to ogromne korporacje, może nie tyle jego osoba, co zawsze jest wokół niego mnóstwo szumu. Chcę pomóc drużynie, chcę pomóc Virgilowi, ale my potrzebujemy zawodnika, który jest gotowy do gry zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Jeżeli Holender odejdzie z zespołu ze St. Mary's Stadium, to jego nowym pracodawcą zostanie Chelsea albo Liverpool. Ci drudzy zostali oskarżeni o dogadywanie transakcji za plecami zawodnika, choć nie powinno ich to zrazić. Aby van Dijk odszedł z klubu, zainteresowany musi wpłacić co najmniej 60 milionów euro.

źródło: BBC

fot. southamptonfc.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here