Ogromny transfer Manchesteru United?!

0
94

Manchester United jest gotowy do pozyskania Romelu Lukaku za 100 mln funtów, przebijając tym samym ofertę Chelsea.

Wszystko wskazuje na to, że Jose Mourinho właśnie dopina ostatnie szczegóły największej jak dotąd transakcji tego lata. Jeśli transfer dojdzie do skutku, Paul Pogba straci miano najdroższego piłkarza pozyskanego przez klub z Old Trafford. Belgijski napastnik zdobył w minionym sezonie 26 bramek i do końca bił się o koronę króla strzelców, która ostatecznie trafiła do Harrego Kane'a. Nie uszło to uwadze The Blues, a i sam napastnik był gotów do powrotu na Stamford Bridge. Problem jednak stanowią chłodne relacje między klubami spowodowane nieudanymi przenosinami Johna Stones'a do Londynu w 2015 roku.

Wspomniany wcześniej Mourinho był szkoleniowcem Chelsea, kiedy to Lukaku został odsunięty, a następnie sprzedany na Goodison Park. Cała sprawa miała miejsce trzy lata temu i najwyraźniej dla obojga z nich nie stanowi to żadnego problemu. Włodarze Evertonu zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w zespole odgrywał Belg i wobec tego szukają godnego zastępcy dla 24-latka. Brytyjskie media podają, że bardzo prawdopodobny jest powrót Wayne Rooney'a do klubu z miasta Beatlesów, natomiast oba zespoły muszą dojść do porozumienia.

Przedyskutowano wiele opcji, włącznie z opłacaniem przez United pozostałych dwóch lat kontraktu, a samemu Rooney'owi pozwoleniu na bezpłatny transfer. Z drugiej strony w kuluarach Czerwonych Diabłów zakłada się roczne wypożyczenie i podział tygodniowej pensji zawodnika (230 tysięcy funtów) między oba kluby. Zarówno Everton jak i Manchester są gotowe do rozmów, jednak do dopełnienia transakcji potrzebna jest zgoda Wazzy. Paul Stretford, agent Rooney'a spotkał się w środę z Billem Kenwrightem w siedzibie prezydenta Evertonu w Londynie, a kolejne rozmowy są planowane w najbliższych dniach. Ważnym czynnikiem negocjacji jest czas, gdyż The Toffies chcą zamknąć swoją kadrę przed zbliżającym się obozem przygotowawczym.

Jedynym utrudnieniem w przeprowadzeniu transferu przez Everton są finanse, a konkretnie zarobki Anglika oraz sama cena kupna. Ostatni słaby okres gry Rooney'a spowodował znaczny spadek  jego ceny na rynku transferowym i wiele  mówi się, że cena zamknie się w granicach 10 mln funtów. Liverpoolczycy muszą także mieć na uwadze finansowe fair play, wobec tego sprzedaż Lukaku jest priorytetem dla zespołu z Merseyside.

 

Jan Broda

źródło: Daily Mail

fot. Twitter

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here