Problemy z Maloudą. Czy będzie walkower?

0
78

Florent Malouda w tym roku zadebiutował w nowej reprezentacji. Nową kadrą dla 37-letniego piłkarza jest zespół Gujany Francuskiej.

Malouda w latach 2004-2012 grał w reprezentacji Francji, z którą zdobył w 2006 roku wicemistrzostwo świata. Podczas swojej kariery rozegrał 80 spotkań na szczeblu międzynarodowym i strzelił 9 bramek. Po zakończeniu przygody z Francją postanowił zmienić otoczenie. W 2017 roku zadebiutował on w reprezentacji Gujany Francuskiej, warto wspomnieć, że nie jest ona członkiem FIFA dzięki czemu mógł zagrać w tej reprezentacji.

Gujana Francuska jest integralną częścią Francji. W meczu 2. kolejki turnieju o Złoty Puchar CONCACAF Gujana Francuska podejmowała Honduras, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Całe spotkanie rozegrał Florent Malouda. Sytuację tę postanowiła zbadać Komisja Dyscyplinarna CONCACAF. Jeśli uzna ona, że Malouda był ich zdaniem nieuprawnionym graczem w drużynie Gujany Francuskiej wówczas przyzna ona walkower (3:0) na korzyść reprezentacji Hondurasu.

Taki wynik oznacza, że Gujana Francuska straci szanse na awans do ćwierćfinału tego turnieju. W tym momencie w grupie A, w której występuje ta reprezentacja z czterema punktami prowadzi Kanada, która wyprzedza reprezentację Kostaryki dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Trzecie i czwarte miejsce zajmują Honduras i Gujana Francuska mające po jednym punkcie. Różnica między tą dwójką to również bilans bramkowy. Weryfikacja meczu oznacza, że Honduras będzie miał trzy punkty, a bez żadnego oczka po dwóch meczach zostanie Gujana Francuska. W ćwierćfinałach zagrają dwa najlepsze zespoły z każdej z trzech grup, a także dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

 

Dawid Janiak

fot. Goal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here