Przeciek w Niemczech, poznaliśmy skład na Mundial?

Selekcjoner reprezentacji Niemiec i jego sztab w poniedziałek podejmą decyzję o tym, kto nie pojedzie do Rosji. Wczoraj pojawił się oficjalny plakat z 23 graczami w języku migowym. Błąd? DFB zaprotestowało.

Zdaniem niemieckiej federacji to zwykły błąd PR-owski. Na stronie stowarzyszenia osób niewidomych, ukazał się plakat z 23 zawodnikami w języku migowym. W ten sposób chcieli poinformować o swojej akcji, którą prowadzą. Kevin Trapp, Jonathan Tah, Sebastian Rudy i Nils Petersen nie pojawili się na plakacie, co jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie Ci zawodnicy nie pojadą a Mistrzostwa Świata.

„To wszystko jest dziełem stowarzyszenia Aktion Mensch  za zgoda federacji. Aktion Mensch dokonał wyboru 23 zawodników, co oczywiście nie jest jednoznaczne z tym że Ci piłkarze nie pojadą na Mundial”. – Mówił rzecznik prasowy DFB, Jens Grittner.



„To musi być jakiś błąd. Nie chcę wypowiadać się przed kamerami na temat Grittnera. Mam nadzieję, że ktoś we Frankfurcie teraz biegnie do komputera i robi sprostowanie. Nie obchodzi mnie, jak do tego doszło, ale nie sądzę, by było to dziełem przypadku. Denerwuje mnie ta sytuacja, ale nie jest to oznaką wyboru ostatecznej kadry, która pojedzie na Mistrzostwa Świata”.  – Mówił Olivier Bierhoff.

Plakat ma się oficjalnie pojawić na stronie Aktion-Mnesch.de w poniedziałek, czwartego czerwca, a więc w dniu nominacji Joachima Loewa, a został już wykonany w czwartek.

 

Źródło: Kicker.de

Fot: Pressfocus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zobacz również

Mueller z ofertą z Serie A!

To już właściwie pewne - Thomas Mueller opuści Bayern...

Małe trzęsienie ziemi w Milanie!

AC Milan w obecnym sezonie gra bardzo słabo. Szybko...

Real ma kandydata na trenera?

Real po odpadnięciu z Ligi Mistrzów jest obecnie w...

Stępiński wróci do Polski? Rozpoczęły się rozmowy!

Choć Mariusz Stępiński wciąż oficjalnie jest zawodnikiem Omonii Nikozja...

Antoine Griezmann zadecydował, to tam będzie grał w kolejnych latach!

Antoine Griezmann powoli staje się legendą Atletico Madryt. Francuz...

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.