Świetne występy Polaków w europejskich pucharach

W czwartkowy wieczór Polacy pokazali się z bardzo dobrej strony podczas spotkań w europejskich pucharach. Gole dla swoich drużyn strzelili Arkadiusz Milik (dwa) oraz Piotr Zieliński.

Olympique Marsylia grała na własnym terenie z azerskim Qarabağ Ağdam i wygrała to spotkanie 3:1 (2:0) w pierwszym starciu 1/16 Ligi Konferencji. W pierwszej połowie Milik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw środkowy napastnik trafił w 41. minucie. Reprezentant Polski z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. Drugiego gola Arek zdobył w 44. minucie. W sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans golkiperowi drużyny przeciwnej. Później w zespole gospodarzy bramkę zdobył jeszcze Dimitri Payet, a w ekipie gości strzelił Kady.

W czwartek gola dla Napoli zdobył również Piotr Zieliński. Klub spod Wezuwiusza grał na Camp Nou z Barceloną w pierwszym spotkaniu 1/16 Ligi Europy. Pojedynek zakończył się remisem 1:1 (0:1). „Zielu” otworzył wynik w 29. minucie. Doświadczony pomocnik uderzył nie do obrony. Marc-Andre ter Stegen w tej sytuacji nie mógł nic zrobić. Do wyrównania w 59. minucie doprowadził Ferran Torres. Hiszpan wykorzystał rzut karny.

Milik i Zieliński mają po dwie bramki w europejskich pucharach biorąc pod uwagę aktualny sezon. Warto dodać, że „Azzurri” zagrają rewanżowe spotkanie z „Barcą” 24 lutego o godzinie 21:00, a ekipa z Marsylii zmierzy się na wyjeździe z Qarabağ Ağdam tego samego dnia, ale o 18:45.

Źródło: Olympique Marsylia/Napoli

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...