Trzynaście klubów zagrożonych wydaleniem z Chinese Super League!

0
75

Kilkanaście chińskich klubów, w tym trzynaście zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej może zostać wyrzuconych z rozgrywek!

Ostatnio modny wśród piłkarzy stał się kierunek prowadzący do państwa w Azji Wschodniej, Chinach. Właściciele azjatyckich klubów kuszą gwiazdy europejskiej piłki przede wszystkim ogromnymi zarobkami. Ostatnim znanym transferem z Europy do Chin stały się przenosiny Anthony'ego Modeste'a do Tianjin Quanjian. Coraz więcej mówi się także o transferze Pierre'a-Emericka Aubameyanga do jednego z chińskich potentatów. Jak się jednak okazuje, Chińczycy mogą stracić swoich najlepszych zawodników.

Kilkanaście klubów z trzech najwyższych klas rozgrywkowych Państwa Środka nie wypłaca regularnie pensji piłkarzom. W przypadku niektórych zespołów zawodnicy nie otrzymali pieniędzy od kilku miesięcy. Chińska Konfederacja Piłkarska (CFA) i Azjatycka Konfederacja Piłkarska (AFC) nakazały uregulować zaległości owym klubom do 15 sierpnia, w przeciwnym razie grozi im wyrzucenie z rozgrywek.

Z Chinese Super League zagrożone są: Shanghai Shenhua, Shanghai SIPG, Beijing Guoan, Changchun Yatai, Chongqing Dangdai Lifan, Hebei China Fortune, Guangzhou Evergrande, Guangzhou R&F, Jiangsu Suning, Liaoning Whowin, Shandong Luneng Taishan, Tianjin Quanjian i Tianjin TEDA. Z League One mowa o Beijing Renhe, Dalian Transcendence, Shanghai Shenxin oraz Shijiazhuang Ever Bright, natomiast z League Two zagrożona wyrzuceniem jest ekipa Qingdao Jonoon. W najwyższej chińskiej klasie rozgrywkowej problemów finansowych nie mają Yanbian Funde, Hanan Jianye and Guizhou Hengfeng.

Przypomnijmy, że do grona najlepiej zarabiających zawodników w Chinach należą Carlos Tevez (615 tysięcy euro tygodniowo), Oscar (400 tysięcy euro tygodniowo) oraz Graziano Pellè (290 tysięcy euro tygodniowo).

 

źródło: Daily Mail

fot. Wikipedia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here