100 mln albo nic, Borussia nie ma zamiaru tanio sprzedać Dembele!

0
84

W obliczu odejścia Neymara z Barcelony, Katalończycy zobligowani są do poszukiwań zastępcy na pozycji Brazylijczyka. Głównym kandydatem do gry dla Dumy Katalonii jest Ousmane Dembele, jednak Borussia nie ma zamiaru tanio sprzedać swojej gwiazdy.

Borussia dała się poznać jako klub, który bardzo inteligentnie przepracowuje okienko transferowe. Dortmund to idealne miejsce dla wchodzącego w dorosłą piłkę zawodnika. Korzyści są obustronne – piłkarz rozwija się i kreuje swoje nazwisko w pilkarskim świecie, natomiast klub wielokrotnie zarabia na transakcjach z udziałem młodych zawodników. 

Ostatnimi czasy głośno zrobiło się odnośnie ewentualnego transferu Dembele do FC Barcelony. Francuz ma za sobą świetny sezon i nic dziwnego, że przykuł uwagę swoją osobą Katalończyków. W minionej kampanii na boisku przebywał, bagatela – 3397 minut (!), dziesięciokrotnie pakując piłkę do siatki rywala i aż 21 razy wykonując ostatnie podanie. Warto dodać, że jako jedyny ze wszystkich zawodników Borussi wystąpił w podstawowej jedenastce we wszystkich spotkaniach w ramach Ligi Mistrzów.

BVB bardzo ceni sobie 20-latka i stawia trudne warunki dla potencjalnych chętnych na kupno wychowanka Stade Rennais. Według informacji Bilda, każda oferta poniżej 100 mln euro nie będzie w ogóle brana pod uwagę. Jeśli takowa zostanie złożona, włodarze Borussi będą skłonni do podjęcia negocjacji. Obecna umowa Debmele wygasa w 2021 roku. Co ciekawe, w kontrakcie napastnika nie została zapisana klauzula odstępnego, co daje większe możliwości Michaelowi Zorcowi (dyrektor sportowy BVB), ws. sprzedaży zawodnika. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here