Adam Buksa znów wpisał się na listę strzelców! Dublet polskiego napastnika w MLS

W 12. kolejce amerykańskiej Major League Soccer New England Revolution zremisowało 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości w tym meczu strzelił Adam Buksa.

W ostatnim czasie Adam Buksa zaliczył dublet w Pucharze USA. Polski środkowy napastnik znajduje się w znakomitej formie. W 12. kolejce amerykańskiej Major League Soccer znów dał o sobie znać na murawie i strzelił dwa gole w wyjazdowym starciu z Atlantą United, które zakończyło się remisem 2:2.

Na prowadzenie w 15. minucie wyszli gospodarze za sprawą Thiago Almady. Utalentowany argentyński pomocnik kapitalnym strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi gości.

W 30. minucie do wyrównania doprowadził Adam Buksa. Reprezentant Polski wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał golkipera gospodarzy. W 55. minucie 25-latek skompletował dublet. Polak dostał piłkę w pole karne, spokojnie przyjął futbolówkę i z bliskiej odległości tylko dopełnił formalności. Atlanta szybko odpowiedziała i doprowadziła do remisu. Na listę strzelców wpisał się Luiz Araujo, który uderzył bardzo mocno z pola karnego.

Takie statystyki ma Buksa

W tym sezonie Adam Buksa rozegrał 9 spotkań w Major League Soccer. Na swoim koncie ma 6 bramek i 2 asysty. Ogólnie we wszystkich rozgrywkach w aktualnej kampanii uzbierał 10 trafień i 2 asysty. Wystąpił w 12 starciach.

Utalentowany zawodnik dołączył do New England Revolution 1 stycznia 2020 roku. Przyszedł tam na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin i podpisał kontrakt, który obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku. Wiele wskazuje na to, że Buksa w najbliższym czasie zmieni klubowe barwy. Urodzony w Krakowie gracz znajduje się na celowniku topowych europejskich ekip. W tym gronie znajduje się Besiktas czy też Leicester City. Portal „Transfermarkt” wycenia go obecnie na 9 milionów euro.

Źródło: Atlanta United FC – You Tube