Alves bardzo bliski gry we Francji!

0
84

Według informacji L'Equipe Dani Alves doszedł do porozumienia z włodarzami PSG w sprawie gry w ich zespole.

Jak podał francuski dziennik w swoim telewizyjnym programie „L'Equipe Mercato” Dani Alves w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy paryżan. Były zawodnik Juventusu osiągnął porozumienie z władzami stołecznego klubu i do sfinalizowania transakcji pozostały już tylko formalności.

Co ciekawe, w ostatnich tygodniach dużo mówiło się o przenosinach 34-latka na Etihad Stadium. Ogromną rolę odegrały walory finansowe na ostateczną decyzję Alvesa. Paryżanie byli skorzy do zaoferowania większej pensji doświadczonemu zawodnikowi dzięki czemu, zdecydował się dołączyć do zespołu prowadzonego przez Unaia Emerego.

W barwach Starej Damy, Alves rozegrał 33 spotkania, notując w tym czasie 6 bramek i 7 asyst. Z pewnością jest to dobry ruch ze strony paryżan, bo choć podeszłego jak dla piłkarza wieku, Brazylijczyk jest wciąż gwarancją jakości co udowodnił w poprzednim sezonie.

O miejsce w wyjściowej „11”, obrońca będzie walczył z Serge Aurierem i Thomasem Meunierem. Obaj w minionej kampanii rozegrali odpowiednio 32 i 36 meczów. Alves może również występować wyżej, z racji usposobień ofensywnych, lecz tam konkurencja wydaje się być zbyt silna (Di Maria, Lucas, Guedes), toteż zadania w Paryżu dla Brazylijczyka będą się ograniczały wyłącznie do obrony własnej bramki.

 

Jan Broda

źródło: L'Equipe

fot. pressfocus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here