Arne Slot z optymizmem przed nowym sezonem w Liverpoolu

    Wszyscy w Liverpoolu z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie nowego sezonu Premier League pod wodzą Arne Slota, twierdzi legenda klubu Kenny Dalglish. Holender objął stanowisko menedżera „Czerwonych” w ubiegłym roku i od razu zdobył mistrzostwo, co przypomina osiągnięcia szkota z sezonu 1985/1986.

    Wspaniały debiut Arne Slota

    Kenny Dalglish podkreślił, że zespół miał znakomity sezon, a Arne Slot poradził sobie doskonale, pozyskując jedynie jednego bramkarza (Giorgi Mamardashvili) oraz Federico Chiesę.

    Slot przejął stery po legendarnym Jürgenie Klopie, który spędził dziewięć udanych lat na Anfield i zdobył wszystkie możliwe trofea z drużyną z Merseyside. „Stanowisko menedżera Liverpoolu było pożądane przez wielu. Jürgen odszedł po bardzo udanym okresie, był wspaniałym menedżerem,” kontynuował Dalglish.

    Nadzieje na przyszłość

    „Dla Arne mogę powiedzieć to samo, mimo że są zupełnie różni jako ludzie. Ubiegły rok był niemal perfekcyjny i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu.” Dodał również: „Arne nie musiał być lepszy od Jürgena; musiał być tylko lepszy od innych trenerów w Premier League. Przejął dobry zespół i nie musiał budować składu od nowa.”

    Dalglish zauważył również, że minęło trochę czasu, odkąd Arne poznał wszystkich w drużynie i teraz zdecydował się na kilka zmian. „On ściągnął kilku ludzi, których lubi, a to jest akceptowane przez wszystkich. Nie było łatwo zastąpić Jürgena, ale on to zrobił i odniósł sukces.”

    „Teraz wszyscy czekamy na początek następnego sezonu. Arne jest bardzo dobrym człowiekiem. Zazwyczaj myślimy, że tacy ludzie nie są zwycięzcami, ale on jest żywym dowodem na odwrotność.” Na zakończenie Dalglish dodał: „Trzymamy za niego kciuki i go wspieramy; zasłużył na to. Nie mógł wystartować lepiej i mam nadzieję, że będzie kontynuował w tym samym stylu.”

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Zobacz również

    Inter blisko pozyskania Ivana Provedela z Lazio – trzyletnia umowa uzgodniona

    Inter osiągnął zasadnicze porozumienie w kwestii warunków osobistych z...

    Atalanta Bergamo rozstała się z Raffaele Palladino. Maurizio Sarri blisko objęcia klubu

    Atalanta oficjalnie potwierdziła rozstanie z trenerem Raffaele Palladino. Włoski...

    Thomas Müller: Mamy jakość, ale potrzebujemy też szczęścia przed MŚ 2026

    Legenda Bayernu Monachium i mistrz świata Thomas Müller w...

    Nathaniel Brown blisko Bayernu Monachium – Bayern oferuje ponad 50 mln euro, Eintracht żąda 65 mln

    Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt prowadzą zaawansowane negocjacje w...

    Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.