Benedikt Zech ocenił mecz Pogoni Szczecin z Wartą Poznań. „Nasz styl nie był zadowalający”.

Środkowy obrońca Pogoni Szczecin, Benedikt Zech, wypowiedział się na temat stylu gry swojej drużyny podczas starcia z Wartą Poznań w 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Doświadczony zawodnik powiedział, że „Portowcy” jeszcze dużo muszą poprawić.

Pogoń Szczecin zdobyła trzy punkty w wyjazdowym starciu z Wartą Poznań. „Duma Pomorza” wygrała to spotkanie 2:1. Benedikt Zech ocenił mecz i powiedział, że jego drużyna musi poprawić styl.

– Oczywiście cieszymy się z wygranej na wyjeździe. W czterech pierwszych meczach ligowych zdobyliśmy dziewięć punktów, co jest całkiem niezłym dorobkiem – przyznał po zakończeniu spotkania Benedikt Zech.

– Nasza gra nie wyglądała do końca tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zwłaszcza w drugiej połowie. Mecze z Wartą jednak zawsze są niezwykle bardzo trudne, szczególnie te wyjazdowe. Wydaje mi się, że w pierwszej połowie mieliśmy wszystko pod kontrolą, jednak w drugiej oni szybko zdobyli bramkę i zrobiło się trochę nerwowo – dodał.

– W piłce nożnej gra się o wygraną, a nam dzisiaj udało się ją osiągnąć. To najważniejsze. Oczywiście zdajemy sobie jednak przy tym sprawę, że nasz styl nie był zadowalający. Zawsze chcemy grać efektownie w piłkę. To jest coś, z czego Pogoń słynęła w ostatnich latach. Dziś w pewnych fragmentach gry udawało nam się utrzymywać długo przy piłce, jednak nie potrafiliśmy tego robić przez pełne 90 minut. To jest do poprawy. Jak jednak mówiłem, na koniec najważniejsze jest, że wracamy do Szczecina z kolejnymi trzema punktami – mówił austriacki środkowy obrońca.

– W każdym meczu u siebie walczymy o zwycięstwo. Nie jest ważne, z kim akurat gramy. Zobaczymy, co Wisła pokaże w meczu z nami. Oni póki co w tym sezonie nie przegrali spotkania, więc będą pewnie chcieli tę serię podtrzymać, my zaś spróbujemy im ją popsuć – zakończył.

Pogoń Szczecin jak na razie radzi sobie bardzo dobrze w obecnych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Po czterech rozegranych spotkaniach drużyna Jensa Gustafssona ma na swoim koncie dziewięć punktów (3 wygrane i 1 przegrana). W następnej kolejce „Portowcy” zagrają na własnym terenie z Wisłą Płock. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 20:00.

Źródło: Pogonszczecin.pl