Benzema przeszedł do historii Ligi Mistrzów!

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał na Santiago Bernabeu Paris Saint-Germain 3:1 (0:1) i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Bohaterem spotkania został Karim Benzema. Francuski środkowy napastnik zapisał się w historii Ligi Mistrzów.

Pierwszy mecz na Parc des Princes pomiędzy tymi drużynami zakończył się wygraną Paris Saint-Germain. Gola na wagę zwycięstwa wówczas strzelił Kylian Mbappe. W pierwszej części rewanżowego spotkania młody gwiazdor dał o sobie znać. W 39. minucie dostał świetną prostopadłą piłkę od Neymara, pobiegł pod pole karne i pewnie wykończył akcję. Wydawało się, że Real Madryt nie odrobi strat, ale Karim Benzema wziął sprawy w swoje ręce i rozbił zespół Paryżan.

Doświadczony gracz „Los Blancos” do wyrównania doprowadził w 61. minucie. Benzema wykorzystał błąd Gianluigiego Donnarummy i skierował piłkę do Viniciusa Juniora. Brazylijczyk oddał futbolówkę Francuzowi, a ten pewnie wykończył akcję. W 76. minucie Karim znalazł się w polu karnym i mocnym strzałem nie dał żadnych szans włoskiemu golkiperowi.

W 78. minucie Benzema dobił rywali. Reprezentant Francji świetnym i technicznym strzałem uderzył w prawy róg. Tym samym dzięki Benzemie ekipa z Madrytu gra dalej w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Benzema zapisał się w historii Ligi Mistrzów

34-latek ustanowił nowy rekord. Jak podaje na Twitterze „Squawka” Mistrz Świata z 2018 roku został najstarszym strzelcem hat-tricka od początku Ligi Mistrzów. Miał 34 lata oraz 80 dni. Wcześniej rekord należał do Olivera Girouda (34 lata i 63 dni). Na trzecim miejscu znajduje się Cristiano Ronaldo (34 lata i 35 dni).

W obecnym sezonie Benzema ma na swoim koncie 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Jak na razie strzelił 30 bramek i zanotował 12 asyst. Były zawodnik Olympique Lyon znajduje się w bardzo wysokiej formie i „Los Merengues” w najbliższym czasie na pewno go nie sprzedadzą. Jego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2023 roku, a portal „Transfermarkt” wycenia go na 25 milionów euro.

Źródło: Real Madryt/Squawka – Twitter

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...