Brazylia melduje się w 1/4 finału mistrzostw świata!

Brazylia w trzecim meczu 1/8 finału mistrzostw świata pokonuje Meksyk 2:0. Bramki zdobyli Neymar oraz Roberto Firmino.

Dobrze mecz rozpoczęli Brazylijczycy. Już w trzeciej minucie poważnie zagrozili bramce Alissona, jednak jeden z obrońców zablokował uderzenie Carlosa Veli. Mimo, że to Brazylijczycy mieli zdecydowanie większe posiadanie piłki, to ani razu nie zagrozili bramce Ochoi. Naprawdę mógł się podobać początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Juana Carlosa Osorio. W 15' świetna akcja przeprowadzona przez Lozano, ujrzał w polu karnym Chicharito, jednak podanie do napastnika było ewidentnie za mocne. Brazylia wyglądała jak sparaliżowana. Kolejna groźna akcja ze strony Meksyku. Hector Herrera miał idealną sytuację do strzelenia bramki, jednak próbował to zrobić na dwa tempa, co okazało się błędnym pomysłem. Dopiero w 25' pierwsza groźna akcja Brazylii. Neymar próbował indywidualnie pokonać Ochoeę, jednak gwieździe PSG nie udało się umieścić piłki w siatce. Po chwili dezorientacji Brazylia zaczęła dominować, z kolei Meksyk musiał cofnąć się do obrony. Kilka minut później zarówno Gabriel Jesus jak i Neymar nie zdołali pokonać golkipera gości tego starcia. W 38' żółtą kartką został ukarany Edson Alvarez za groźny atak na kolano Neymara. Trzeba przyznać, że kara jak najbardziej ewidentna. W 43' minucie pierwsza, indywidualna kara dla Brazylijczyków, a ukarany żółtą kartką został Filipe Luiz. Sędzia nie doliczył ani jednej minuty do pierwszej połowy, zapraszając obie ekipy do szatni. Mimo, że na chwilę obecną nie zobaczyliśmy bramek, to mecz może się podobać.

W przerwie zmianę dokonał Meksyk. Boisko opuścił Marquez, a pojawił się na nim Lay'un. Początek drugiej połowy to atak ze strony Brazylii. Strzał Coutinho w kapitalny sposób obronił Ochoa. W 50' Brazylia dopięła swego. Bramkę strzelił Neymar, a asystę przy tym trafieniu zanotował Willian. W 54' Podopieczni Osorio przeprowadzili drugą zmianę. Zszedł Edson Alvarez, a pojawił się na nim Giovanni Dos Santos. Kilka chwil później kapitalną interwencją popisał się Ochoa. To kolejny świetny turniej dla tego bramkarza. Kilkanaście sekund później Casmerio został ukarany żółtą kartką. Szybko trzy zmiany przeprowadzili goście. Za niewidocznego dziś Javiera Hernandeza pojawił się Raul Jimenez. W 62' byliśmy świadkami pierwszego, celnego strzału na bramkę Alissona. Strzał Veli bramkarz Romy sparował na rzut rożny. W 68' kolejna świetna akcja Williana. Gracz Chelsea wypatrzył w polu karnym Neymara, jednak uderzenie 25-latka ponownie obrobił Ochoa. W 77' żółtą kartką został ukarany Carlos Salcedo. W 80' pierwsza zmiana w Brazylii. Boisko opuścił Paulinho, a pojawił się na nim Fernandinho. Trzy minuty późnej kolejna zmiana. Roberto Firmino pojawił się na murawie, a opuścił ją Coutinho. W 89' minucie wszystko było jasne. Bramkę zdobył Roberto Firmino, co oznacza, że Meksyk może pomału pakować walizki w drogę powrotną. Ostatnia zmiana została przeprowadzona w 90'. Za świetnie grającego Williana wszedł Marquinhos. Arbiter tego meczu po zakończeniu doliczonego czasu gry zakończył spotkanie. Brazylia pewnie pokonuje Meksyk 2:0 i w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą starcia Belgia – Japonia.

Brazylia – Meksyk 2:0 ( 51' Neymar, 88" Firmino).