Dariusz Żuraw polskim Solskjærem?

Lech poznań zagrał bardzo dobry mecz i pokonał Pogoń Szczecin 3:2! Krótko – grę Lechitów dało się oglądać!

Po wyrzuceniu Adama Nawałki zastanawialiśmy się, co pokażą piłkarze Lecha. Nie będziemy oszukiwać, kiedy przyznamy, że bardzo nas zaskoczyli. Ich grę dało się oglądać, prezentowali dobrą grę, a co najważniejsze, skuteczną. Już w 24. minucie spotkania do bramki trafił Kamil Jóźwiak po asyście Jevticia. Tuż przed przerwą prowadzenie Lecha podwyższył Vujadinović, który sprytnym uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Więcej sytuacji bramkowych miała drużyna przyjezdnych, jednak to Lech okazał się skuteczniejszy i zawodnicy Żurawia mogli schodzić do szatni z podniesionymi głowami.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Kamil Jóźwiak, popisując się dobrą, indywidualną akcją zakończoną strzałem tuż przed linią pola karnego. Gra w drugiej odsłonie meczu była wyrównana, obie drużyny kreowały sporo okazji strzeleckich. Emocje zaczęły się pod koniec spotkania, kiedy to drużyna ze Szczecina wzięła się za odrabianie strat. W 86. minucie do siatki trafił Guarrotxena, zaś trzy minuty później gola zdobył Izumisawa. Lech ostatecznie odparł ataki rywala i mógł dopisać na swoje konto 3 punkty.

Dariusz Żuraw polskim Solskjærem? Z takimi sentencjami się jeszcze powstrzymajmy. Trzeba jednaj przyznać, że Lech zagrał znacznie lepiej, aniżeli w ostatnich meczach pod wodzą Adama Nawałki

Lech Poznań 3:2 Pogoń Szczecin

5. Jóźwiak, 45. Vujadinović, 54. Jóźwiak – 86. Guarrotxena, 89. Izumisawa

Lech Poznań: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz – Klupś (55. Makuszewski), Trałka, Tiba, Jevtić (79. Marchwiński) – Jóźwiak – Gytkjaer.
    Rezerwowi: Putnocky – Gajos, Žamaletdinov, Makuszewski, Janicki, Marchwiński, Tomasik.

Pogoń Szczecin: Załuska – Stec, Fojut, Malec, Nunes – Podstawski, Majewski – Delew (64. Izumisawa), Kowalczyk (59. Hostikka), Guarrotxena – Buksa (62. Żyro).
    Rezerwowi: Bursztyn – Bartkowski, Matynia, Hostikka, Izumisawa, Żyro, Benyamina.