Dublet Adama Buksy w Pucharze USA. Co za forma reprezentanta Polski

W 1/16 Pucharu USA New England Revolution pokonało 5:1 FC Cincinnati. Dwie bramki w tym meczu zdobył Adam Buksa.

Już w 12. minucie padła pierwsza bramka. Wynik otworzyła drużyna FC Cincinnati. Gola dla tej ekipy strzelił Álvaro Barreal. 21-letni argentyński skrzydłowy wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i tylko dopełnił formalności.

Potem ekipa New England Revolution wzięła się do odrabiania strat. W 34. minucie gola z rzutu karnego zdobył Carles Gil. Hiszpański pomocnik pewnie wykorzystał jedenastkę i nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. Za chwilę ten sam zawodnik znów wpisał się na listę strzelców. W 37. minucie Gil kapitalnie uderzył zza pola karnego. Strzał był bardzo mocny.

Niedługo po przerwie wynik podwyższył Adam Buksa. Środkowy napastnik dostał dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową pokonał golkipera rywali. Bramka padła w 48. minucie. W 53. minucie hat-tricka skompletował Gil. 29-latek znów uderzył bardzo mocno i wpakował piłkę do siatki.

W 57. minucie ostatniego gola zdobył Buksa. Reprezentant Polski znalazł się przed polem karnym, obrócił się i od razu oddał strzał. Bramkarz rywali tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Polak nie rozegrał całego spotkania. W 62. minucie opuścił murawę, a jego miejsce zajął Justin Rennicks. Dla 25-latka były to pierwsze trafienia w tych rozgrywkach.

Buksa został zawodnikiem New England Revolution 1 stycznia 2020 roku. Do tej drużyny przyszedł na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin i podpisał kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2022 roku bez opcji przedłużenia.

W tym sezonie rozegrał 9 spotkań biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Na swoim koncie ma 5 bramek i 2 asysty. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 9 milionów euro.

Nie wiadomo, ile jeszcze Buksa będzie grał w tej drużynie. Coraz częściej się mówi, że wkrótce może zmienić pracodawcę. W ostatnim czasie media podawały, że obserwują go m.in. włodarze Monaco czy też angielskiego Leicester City.

Źródło: New England Revolution – You Tube