Dublet Wilczka w eliminacjach Ligi Europy!

Broendby IF pokonało przed własną publicznością Inter Turku 4:1 (1:1) w I rundzie eliminacji do Ligi Europy. Dwa gole dla ekipy z Kopenhagi strzelił Kamil Wilczek!

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie i już w 5. minucie objęli prowadzenie po golu Kamila Wilczka. W 20. minucie goście odpowiedzieli swoim rywalom i wyrównali rezultat.

Po przerwie Duńczycy wzięli się do roboty i w 67. minucie polski napastnik kolejny raz trafił do siatki. Potem na listę strzelców wpisali się kolejno Simon Tibbling oraz Kasper Fisker.

Rewanż odbędzie się 18 lipca w Finlandii o godzinie 17:30. Wiele wskazuje na to, że 10-krotny mistrz Danii w kolejnej rundzie zagra z Lechią Gdańsk. Podopieczni Piotra Stokowca dzięki triumfowi w Pucharze Polski rozpoczną zmagania w eliminacjach od II rundy.

Wilczek trafił do klubu z Kopenhagi w styczniu 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał 138 spotkań, w których strzelił 74 bramki i zanotował 22 asysty.