Erik ten Hag o występie Cristiano Ronaldo w Lidze Europy. „Potrzebował gola”.

Szkoleniowiec Manchesteru United, Erik ten Hag, ocenił występ Cristiano Ronaldo przeciwko Sheriffowi Tyraspol (3:0) w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Cristiano Ronaldo nie zagrał w ostatnim meczu Premier League z Chelsea Londyn (1:1). Portugalczyk został odsunięty od składu przez swoje zachowanie podczas starcia z Tottenhamem Hotspur w angielskiej ekstraklasie. Holenderski szkoleniowiec chciał wpuścić w końcówce meczu gwiazdora, ale ten odmówił wejścia na murawę i zszedł do szatni jeszcze przed końcem spotkania.

Ten Hag odbył rozmowę z 37-latkiem i przywrócił go do składu. 5-krotny zdobywca Złotej Piłki wystąpił od pierwszej minuty w czwartkowym meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z Sheriffem Tyraspol. Napastnik wpisał się na listę strzelców w 81. minucie. Wcześniej dla ekipy „Czerwonych Diabłów” strzelali Marcus Rashford i Diogo Dalot.

– Wspaniale było zobaczyć, jak Cristiano Ronaldo zdobywa gola. Dużo stworzył okazji, zespół stworzył sporo sytuacji dla niego i wiemy, że ma możliwość wykończenia akcji – powiedział Erik ten Hag, cytowany na Twitterze przez włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano.

– Cristiano potrzebował gola, a teraz jestem przekonany, że będzie strzelał ich więcej – dodał.

W tym sezonie Cristiano Ronaldo rozegrał łącznie 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Na swoim koncie ma 3 gole i 1 asystę. Jego obecna umowa z Manchesterem United jest ważna do 30 czerwca 2023 roku. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 20 milionów euro.

Źródło: Fabrizio Romano – Twitter

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...