Inter z pewną wygraną w Lidze Mistrzów! AC Milan był bezradny

Inter Mediolan nie dał żadnych szans AC Milanowi w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów! Po zakończeniu starcia kilka słów powiedzieli trenerzy oraz piłkarze.

Inter Mediolan może na razie być spokojny, ponieważ w pierwszym półfinałowym starciu Ligi Mistrzów pokonał AC Milan 2:0. Bramki na wagę zwycięstwa dla „Nerazzurri” zdobyli Edin Dzeko oraz Henrich Hamleti Mychitarian.

Edin Dzeko (środkowy napastnik Interu Mediolan)

– To nie zdarza się co roku, gdy gramy derby w półfinale Ligi Mistrzów UEFA. Dobrze się do tego przygotowaliśmy, byliśmy skoncentrowani do samego końca i to się opłaciło. Każdy, kto mnie zna, wie, że zawsze gram dla drużyny. Czasami gole nie nadchodzą, ale zawsze staram się dawać inne rzeczy, nie tylko gole. Myślę, że wykonałem pracę dla zespołu, która jest potrzebna w tych meczach – przyznał doświadczony Edin Dzeko, cytowany przez „Uefa.com”.

Henrich Hamleti Mychitarian (napastnik Interu Mediolan)

– Od pierwszej minuty graliśmy z pragnieniem zwycięstwa. Strzeliliśmy dwa gole w pierwszej połowie. W drugiej połowie bardziej kontrolowaliśmy grę, ale wygraliśmy. Świetnie uznanie dla moich kolegów z drużyny, ale to jeszcze nie koniec, musimy jak najlepiej przygotować się do rewanżu – przyznał piłkarz meczu Henrich Hamleti Mychitarian, cytowany przez „Uefa.com”.

Simone Inzaghi (trener Interu Mediolan)

– Jestem bardzo zadowolony. Pierwsza połowa była wyjątkowa. Mogliśmy strzelić więcej niż dwa gole, ale to był wspaniały mecz. Prowadzimy, teraz czeka nas rewanż u siebie z naszymi fanami. Wiemy, że musimy jeszcze włożyć ogromny wysiłek, zanim zaczniemy marzyć. Chłopaki grali całym sercem i głową, obejmując każdą część boiska. Nawet ci, którzy weszli jako rezerwowi, przyczynili się do tego. Jesteśmy szczęśliwi, ale wciąż brakuje nam kawałka. W ciągu 72 godzin mamy bardzo ważny mecz z Sassuolo w Serie A. Będziemy musieli zregenerować zarówno naszą energię fizyczną, jak i psychiczną – przyznał Simone Inzaghi, cytowany przez „Uefa.com”.

Stefano Pioli (trener AC Milan)

– Musimy wyciągnąć pozytywy z drugiej połowy. Mieliśmy szanse, aby do niej wrócić. W rewanżu musimy podnieść poprzeczkę i zagrać bardziej tak, jak w drugiej połowie. Inter był lepszą drużyną, a mecz stał się skomplikowany, zarówno pod względem taktycznym, jak i mentalnym. Jesteśmy rozczarowani, ale chcemy zmienić ten wynik w rewanżu – stwierdził trener AC Milan, cytowany przez „Uefa.com”.

Fikayo Tomori (obrońca AC Milan)

– Musimy wierzyć, że możemy awansować do finału. Jesteśmy rozczarowani, ale to dopiero pierwszy mecz. Wiemy, że są mocni, ale jeśli zagramy na naszych mocnych stronach, możemy dać z siebie wszystko dla nich trudny czas. Ta porażka przychodzi od samego początku. Straciliśmy dwa razy i trudno jest odwrócić sytuację przeciwko Interowi – powiedział Fikayo Tomori, obrońca AC Milan, cytowany przez „Uefa.com”.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 16 maja o godzinie 21:00.

Źródło: Uefa.com