Jakub Świerczok trafił dla Łudogorca w eliminacjach do Ligi Mistrzów!

Łudogorec Razgrad przegrał na wyjeździe 1:2 (1:1) z Ferencvárosi TC w pierwszym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla ekipy z bułgarskiej ekstraklasy jedyną bramkę zdobył Jakub Świerczok.

Mecz rozpoczął się na korzyść gospodarzy i w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Tokmac Nguen. Kwadrans przez końcem pierwszej połowy bramkę wyrównującą zdobył Jakub Świerczok. Urodzony w Tychach 26-latek dobił uderzenie swojego partnera z drużyny, Mavisa Tchiboty.

W 65. minucie węgierska drużyna strzeliła zwycięską bramkę, a jej autorem został Oleksandr Zubkov. Oprócz Świerczoka (rozegrał całe spotkanie) na boisku przez 78 minut przebywał również Jacek Góralski.

W minionym sezonie napastnik rozegrał w barwach Łudogorca łącznie 36 spotkań, strzelił 18 bramek i zanotował 5 asyst.