Karim Benzema skomentował swój wyczyn. „Te trzy bramki są bardzo ważne”.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał na wyjeździe z Chelsea Londyn 3:1 (2:1). Hat-tricka dla drużyny „Królewskich” zdobył Karim Benzema. Doświadczony francuski środkowy napastnik skomentował swój wyczyn.

Real Madryt otworzył wynik w 21. minucie. Lewym skrzydłem pobiegł Vinicius Junior i wrzucił piłkę w pole karne, a Karim Benzema kapitalnym strzałem głową nie dał żadnych szans Edouardowi Mendy’emu. W 24. minucie reprezentant Francji strzelił podobnego gola. W pole karne futbolówkę wrzucił doświadczony Luka Modrić, a Benzema znów uderzył głową i podwyższył wynik.

W 40. minucie bramkę strzeliła Chelsea Londyn. Jorginho dorzucił piłkę w pole karne, a Kai Havertz z bliskiej odległości nie dał żadnych szans golkiperowi hiszpańskiego giganta. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Od razu po zmianie stron znów dał o sobie znać Benzema. W 46. minucie Antonio Ruediger popełnił fatalny błąd. Mendy próbował ratować sytuację, a szybszy był zawodnik „Los Blancos” i technicznym strzałem wykończył akcję.

MVP meczu!

Benzema został wybrany piłkarzem meczu. Po zakończeniu starcia skomentował swój wyczyn. Był to dla niego drugi hat-trick w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Pierwszego zaliczył w rewanżowym meczu 1/8 finału z Paris Saint-Germain i dzięki temu wyrzucił Paryżan z rozgrywek.

– Walczyliśmy do końca. Zawsze gramy, aby wygrać. Teraz mamy mecz przed naszymi fanami w Madrycie i jest to dla nas bardzo dobre. Damy z siebie wszystko, aby znów zwyciężyć – zaczął Karim Benzema.

– Te trzy bramki są bardzo ważne. Jestem szczęśliwy, że zdobyłem trzecią, ponieważ jedną szansę w pierwszej połowie zmarnowałem. Ważne jest, aby strzelać bramki, ponieważ potem przychodzą kolejne. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – dodał.

– Zawsze powtarzam, że Carlo Ancelotti jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Mamy do niego duże zaufanie. Zawsze gdy postawi na prawej stronie na Federico Valverde lub innego piłkarza, to gra wygląda wspaniale – zakończył.

Rewanżowy mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 21:00 na Santiago Bernabeu.

Źródło: Realmadrid.com