Karim Benzema złamał palec prawej ręki

Karim Benzema doznał kontuzji prawej ręki-poinformował Real Madryt na swojej oficjalnej stronie.

W ostatnim niedzielnym meczu hiszpańskiej Primera Division Real Madryt na wyjeździe wygrał z Realem Betis (2:1). Na listę strzelców w drużynie Santiago Solariego wpisali się Luka Modrić oraz Dani Ceballos, a w ekipie rywali trafił Sergio Canales

Ten mecz niestety nie był szczęśliwy dla Karima Benzemy. Francuz nie dokończył spotkania i zagrał tylko w pierwszej połowie, ponieważ doznał kontuzji zderzając się z Markiem Bartrą. Po przerwie na murawie zastąpił go Cristo Gonzalez. Kiedy schodził z boiska trzymając się za rękę widać było grymas bólu na jego twarzy. Sztab medyczny Los Blancos potwierdził złamanie małego palca prawej ręki. Jak na razie nie wiadomo, ile 31-latek będzie pauzował.

– Po badaniach przeprowadzonych na naszym zawodniku Karimie Benzemie przez sztab medyczny Realu Madryt zdiagnozowano u niego złamanie paliczka piątego palca prawej dłoni. Kontuzja pod obserwacją" – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Karim Benzema w obecnym sezonie dla Królewskich rozegrał łącznie 30 spotkań. W tym czasie strzelił 12 bramek i sześć razy asystował.

Źródło: Real Madryt