Karol Świderski mistrzem Grecji! Wielki mecz Polaka!

Karol Świderski wpisał się na listę strzelców w ligowym spotkaniu!

PAOK Saloniki w 29. kolejce greckiej Super League pokonał przed własną publicznością Levadiakos FC 5:0 (2:0). Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a strzelcem bramki został Yevhen Shakhov. Kilka minut później wynik podwyższył Diego Biseswar z rzutu karnego.

W drugiej części gry popularni Dikefalos strzelili jeszcze trzy gole, a autorami bramek zostali Fernando Varela, Shakhov (druga) i Karol Świderski. Były napastnik Jagielloni Białystok rozegrał całe zawody i tym samym trafił 4 gola w tym sezonie, Warto dodać, że na swoim koncie ma również jedną asystę.

Dzięki tej wygranej PAOK zagwarantował sobie mistrzostwo kraju, gdyż do końca kampanii pozostała jedna kolejka. Ekipa z Salonik ma na swoim koncie 77 punktów, a na drugim miejscu plasuje się Olympiakos Pireus z dorobkiem 72 oczek. Jest to 3 taki triumf w historii tej drużyny (wcześniej  1975/1976, 1984/1985).