Kevin de Bruyne rozgrywa świetny sezon! Cztery gole Belga w jednym meczu

W zaległym meczu 33. kolejki angielskiej Premier League Manchester City rozbił na wyjeździe Wolverhampton Wanderers 5:1. Cztery gole w tym meczu strzelił Kevin de Bruyne. Doświadczony Belg rozgrywa znakomity sezon. Po zakończeniu starcia z „Wilkami” na temat jego występu wypowiedział się Pep Guardiola.

Manchester City wyszedł na prowadzenie w 7. minucie. Płaskim strzałem z pola karnego bramkarza rywali pokonał Kevin de Bruyne. W 11. minucie do wyrównania doprowadził Leander Dendoncker. „Wilki” wyprowadziły ciekawą akcję, a pomocnik pewnym strzałem nie dał żadnych szans Edersonowi.

W 16. minucie odpowiedział de Bruyne. Belg wykorzystał błąd rywali i skierował piłkę do siatki. W 24. minucie reprezentant Belgii skompletował hat-tricka. 30-latek podbiegł pod pole karne i uderzył bardzo mocno. Golkiper gospodarzy w tej sytuacji nie mógł nic zrobić. W 60. minucie kolejnego gola dla „Obywateli” zdobył ten sam zawodnik, a w 80. minucie rywali dobił Raheem Sterling.

Świetny sezon de Bruyne

Kevin de Bruyne rozgrywa bardzo dobry sezon. W Premier League rozegrał 28 meczów (15 bramek i 7 asyst). Ogólnie we wszystkich rozgrywkach wystąpił 43 razy. Na swoim koncie ma 19 bramek i 13 asyst.

– Jestem nim tak rozczarowany, że nie trafił piątego gola, kiedy trafił w słupek – powiedział na konferencji prasowej Pep Guardiola.

– Zawsze był facetem, który był hojny i miał poczucie asystowania, ale myślę, że w tym sezonie ma poczucie, aby strzelać gole – dodał hiszpański szkoleniowiec.

– Wygrał mecz z Chelsea Londyn, strzelił gola przeciwko Realowi Madryt. Strzela dużo decydujących bramek – przyznał.

– Bardzo się z niego cieszę. Zdobycie czterech bramek w decydującej części sezonu jest teraz bardzo ważne. Mam nadzieję, że tak będzie dalej. Nie tylko w tym roku, ale do końca jego kariery – zakończył Guardiola.

Wszystko wskazuje na to, że Manchester City w tym sezonie wygra mistrzostwo Anglii. Po 36 rozegranych meczach zespół ma 89 punktów. Drugi Liverpool ma na swoim koncie 86 oczek. „MC” zmierzy się jeszcze z West Hamem United oraz Aston Villą.

Źródło: Mancity.com