Krzysztof Piątek wystąpi w meczu przeciwko Bolonii

Krzysztof Piątek powróci do pierwszego składu Milanu na mecz z Bolonią.

Dzisiejszy mecz jest bardzo ważny dla mediolańskiej drużyny, która wciąż marzy o grze w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Milan ma sześć punktów straty do 4. w tabeli Atalanty, czyli do pozycji premiowanej awansem do Champions League. Obecnie Rossoneri znajdują si.ę na 7. lokacie, która nie daje szans gry w europejskich pucharach. Potencjalna przegrana walka o występ w Europie będzie blamażem w wykonaniu zespołu z Mediolanu.

Krzysztof Piątek wystąpi w dzisiejszym meczu z Bolonią od pierwszej minuty. Przypomnijmy, że w ostatnim starciu przeciwko Torino, Polak zaczął od ławki rezerwowych. Pojawił się na boisku w 62. minucie, jednak nie udało mu się trafić do siatki rywala. Milan przegrał 0:2 i oddalił się od gry w europejskich pucharach.

Napastnik reprezentacji Polski wciąż ma realne szanse na sięgnięcie po tytuł króla strzelców w Serie A. Udało mu się zdobyć do tej pory 21 goli i traci cztery trafienia do lidera stawki, Fabio Quagliarelli.

Według wstępnych informacji, Gattuso ustawi swój zespół w formacji 4-3-3: Donnarumma, Abate, Musacchio, Zapata, Rodriguez, Kessie, Biglia, Paquetà, Suso, Piątek, Calhanoglu.