Lech awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji. „Doszło do ostrej rozmowy w szatni w przerwie między mną a zawodnikami”.

Lech Poznań zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji. W czwartej rundzie eliminacji do tych rozgrywek „Kolejorz” pokonał F91 Dudelange. Na temat awansu wypowiedział się opiekun mistrza Polski John van den Brom.

Pierwszy mecz Lech Poznań wygrał 2:1. To spotkanie odbyło się przy bułgarskiej. W czwartek odbyło się rewanżowe starcie w Luksemburgu i zakończyło się remisem 1:1. W dwumeczu „Poznańska Lokomotywa” wygrała 3:1.

– Chciałbym przede wszystkim pogratulować zawodnikom, a także całemu sztabowi szkoleniowemu i wszystkim w naszych klubie tego awansu do fazy grupowej. To był nasz cel, kiedy przychodziłem do Lecha, by zakwalifikować się do europejskich rozgrywek. To się dzisiaj udało – powiedział John van den Brom.

– Nie byłem do końca zadowolony z postawy zespołu, szczególnie jeśli chodzi o pierwszą połowę. Wiedzieliśmy, że rywale od początku będą atakować, a my dawaliśmy im za dużo miejsca i nie podchodziliśmy tak blisko, jak powinniśmy. Przez to przeciwnik stwarzał sobie okazje do zdobywania bramek. Doszło do ostrej rozmowy w szatni w przerwie między mną a zawodnikami, by nastąpiła zmiana, która była widoczna po zmianie stron i z tego jestem zadowolony. Strzeliliśmy bardzo ładnego gola i dzięki temu mogliśmy odzyskać kontrolę nad przebiegiem spotkania, a potem utrzymując wynik wywalczyć awans – dodał.

– Całościowo jestem zadowolony z tego dwumeczu, bo dzięki niemu zagramy w fazie grupowej. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że to duża rzecz dla mnie, zespołu i całego klubu. Jeszcze raz chciałbym pogratulować – zakończył.

Źródło: Lechpoznan.pl