Legia zaczyna europejskie wojaże!

  Legia Warszawa zaczyna grę w Lidze Mistrzów. W pierwszym spotkaniu mistrz Polski zmierzy się z IFK Mariehamn.

  Legię każdy zna, warto na początku zadać pytanie, kim jest rywal mistrza Polski II. rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów. IFK Mariehamn założony został w 1919 roku. Drużyna jest outsiderem w walce o europejską elitę. Mistrzostwo Finlandii w 2016 roku jest największym sukcesem zespołu z miasta, które zamieszkuje ledwie 11 tys. osób. Co ciekawe, cała kadra zespołu jest warta w przybliżeniu 2,8 miliona euro, Michał Pazdan z Legii jest wyceniany a około 3 miliony. Fińska liga jest w trakcie gry, Marehamn zajmuje czwarte miejsce. Do lidera HJK Helsinki, po 17. kolejkach, traci 10 punktów.

  Już jakiś czas temu na łamach naszego serwisu prezentowaliśmy kadrę Legii. Mistrz Polski podchodzi do tego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Odpadnięcie Legii na tym etapie z europejskich pucharów oznacza katastrofę. Obecny budżet warszawskiej drużyny jest ułożony pod awans do fazy grupowej Ligi Europy. 

  Już 19 lipca obie drużyny spotkają się ponownie. Wtedy jednak przed rewanżem Legioniści będą mieli za sobą ligową inaugurację przeciwko Górnikowi Zabrze. Transmisja dzisiejszego spotkania w TVP 1 i TVP Sport.

   

  fot. pressfocus

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również