Luka Zahović skomentował remis z Brondby. „Najważniejsza była nasza reakcja na straconego gola”.

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Brondby przed własną publicznością w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Po zakończeniu spotkania głos zabrał Luka Zahović. Słoweński napastnik ocenił spotkanie i wypowiedział się na temat współpracy z Kamilem Grosickim.

Mecz zakończył się remisem 1:1. W 28. minucie na prowadzenie wyszło Brondby. Dla duńskiej ekipy bramkę strzelił Blas Riveros. Do wyrównania w 84. minucie doprowadził Luka Zahović. Kamil Grosicki kapitalnie zagrał piętą do swojego kolegi, a ten wszedł w pole karne i płaskim strzałem tylko dopełnił formalności. Rewanżowy mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 28 lipca o godzinie 20:00.

– Wiedzieliśmy, że Broendby ma bardzo dużo jakości w swoim zespole. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, na drugą część meczu wyszliśmy nastawieni bardziej ofensywnie i to poskutkowało wyrównaniem – przyznał Luka Zahović.

– W europejskich pucharach nie ma łatwych meczów. Najważniejsza była nasza reakcja na straconego gola. Dzisiaj mogliśmy pokonać Broendby, ale na pierwszą połowę wyszliśmy ze zbyt dużym respektem. Druga część meczu pokazała, że możemy grać w Europie z wieloma zespołami w ten sposób – stwierdził.

– Dla mnie nie jest ważne to, czy gram na pozycji numer 9 lub 10. Ważne w naszej grze jest to, by grać szybko. Dzisiaj nasza gra w drugiej połowie wyglądała znacznie lepiej, a ja jestem szczęśliwy na każdej pozycji na boisku. Pogoń najgroźniejsza jest wtedy, kiedy gra szybko i ofensywnie, to było dzisiaj widać – powiedział.

Na koniec wywiadu wypowiedział się na temat Kamila Grosickiego, który doskonale mu dograł. – Często rozmawiamy z Kamilem, że w takich sytuacjach musimy grać z pierwszej piłki, to się dzisiaj udało. „Grosik” doskonale wie, kiedy może zagrać taką piłkę. Mam nadzieję, że w niedzielę uda mi się również zdobyć gola we Wrocławiu, ale dla mnie najważniejsze będzie kolejne zwycięstwo – zakończył 26-latek.

Luka Zahović został zawodnikiem Pogoni Szczecin 1 października 2020 roku. Od tamtej pory reprezentant Słowenii rozegrał 64 mecze. W tym czasie strzelił 17 bramek i zanotował 8 asyst. Jego obecna umowa jest ważna do 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: Pogonszczecin.pl

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...