Maciej Rybus zagra jeszcze w reprezentacji Polski? Głos na ten temat zabrał Cezary Kulesza

    Maciej Rybus zagra jeszcze w reprezentacji Polski? Na temat przyszłości lewego obrońcy w kadrze narodowej wypowiedział się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, w rozmowie ze „sport.tvp.pl”.

    Maciej Rybus nie wyjechał z Rosji. Po odejściu z Lokomotiwu Moskwa doświadczony zawodnik zdecydował się na transfer do Spartaka Moskwa. Po przejściu obligatoryjnych testów medycznych podpisał z nowym klubem dwuletni kontrakt, który wejdzie w życie 1 lipca.

    Wiele osób jest oburzonych decyzją byłego gracza m.in. Legii Warszawa. Niektórzy ludzie uważają, że Maciej Rybus przez taki ruch wspiera Rosję, która niedawno zaatakowała Ukrainę i przez to nie powinien już grać w reprezentacji Polski. Na ten temat wypowiedział się prezes PZPN, Cezary Kulesza. Działacz twierdzi, że ostateczną decyzję musi podjąć trener kadry.

    – Jest to sprawa wymagająca dużej delikatności. Zdaję sobie sprawę, że budzi duże emocje w mediach czy wśród kibiców, ale PZPN jako federacja piłkarska na pewno nie będzie komentował decyzji transferowych poszczególnych zawodników – przyznał Cezary Kulesza w rozmowie ze „sport.tvp.pl”.

    – Ostateczna decyzja przy wyborze piłkarzy do kadry należy zawsze do selekcjonera, czyli Czesława Michniewicza. Ja tak, jak już to wcześniej mówiłem, nie wchodzę i nie będę wchodził w buty trenera. Dlatego nigdy nie będę mu ustalał listy powołanych czy tego kogo ma wstawić do pierwszej jedenastki. Podkreślam, wszystkie decyzje kadrowe leżą w gestii Czesława Michniewicza. To on je podejmuje, jest z nich rozliczany i bierze za nie odpowiedzialność – dodał.

    Źródło: sport.tvp.pl

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Zobacz również

    Rejestracja w Betclic z kodem: bonus powitalny i pełna oferta dla nowych graczy

    Kody promocyjne Betclic to narzędzia stworzone specjalnie dla nowych...

    Milan walczy o Lewandowskiego. Proponują wymianę!

    Robert Lewandowski kończy powoli kontrakt z FC Barceloną. Pomimo...

    PSG wykorzysta zawirowania w Realu Madryt?

    Obecna sytuacja w Realu Madryt powoduje, że wielu zawodników...

    Xabi Alonso pod ścianą. Nie ma więcej alternatyw.

    Obecna sytuacja kadrowa Realu Madryt jest fatalna. Szczególnie jeśli...

    Idą zmiany! To nowy trener Rakowa?

    W ostatnim czasie polskie media żyją sagą związaną z...

    Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.