Marek Papszun po wygranej w hicie z Lechem Poznań. „Super sprawa wygrać na terenie mistrza po raz kolejny”.

Trener Rakowa Częstochowa, Marek Papszun, wypowiedział się na temat wygranej w 15. kolejce PKO BP Ekstraklasy z Lechem Poznań. Wicemistrz Polski pokonał mistrza Polski przy Bułgarskiej 2:1.

Do przerwy był bezbramkowy remis. Dopiero w drugiej części gry padły kolejne gole. Na prowadzenie w 49. minucie wyszedł Raków Częstochowa. W zespole popularnych „Krzyżowców” na listę strzelców wpisał się Patryk Kun. Do wyrównania 67. minucie doprowadził Michał Skóraś, ale w końcówce meczu gola na wagę zwycięstwa zdobył Fabian Piasecki.

Marek Papszun ocenił mecz z Lechem Poznań!

– Gratulacje dla drużyny i sztabu szkoleniowego oraz medycznego, bo mieliśmy trochę problemów zdrowotnych, a wszyscy stanęli na wysokości zadania, by przygotować zespół. Lech zaskoczył trochę ustawieniem, ale sobie poradziliśmy. Wygraliśmy zasłużenie, w okolicznościach emocjonalnych – powiedział Marek Papszun po zakończeniu spotkania.

– Mecz był niezły jak na starcie mistrza z wicemistrzem. Spotkanie było pod dużą kontrolą, dopuściliśmy do jednej sytuacji rywala, a sami stworzyliśmy ich kilka. Super sprawa wygrać na terenie mistrza po raz kolejny. Jesteśmy szczęśliwi, drużyna spisała się na medal. Wracamy do Częstochowy z trzema ważnymi punktami – dodał opiekun Rakowa Częstochowa.

Lech Poznań obecnie znajduje się na 8. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 22 punktów na koncie. Raków Częstochowa jest liderem i ma 35 punktów.

Źródło: Lechpoznan.pl