Media: Nowy klub Leminy!

0
95

Mario Lemina w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany jako piłkarz Southampton!

23-latek gra dla zespołu mistrza Włoch od sierpnia 2015 roku. Pierwszy sezon na Półwyspie Apenińskim spędził na zasadzie wypożyczenia, a od lipca 2016 roku karta zawodnika należy do Juventusu. Bilans Gabończyka w poprzedniej ligowej kampanii to jedna bramka oraz asysta w 19 spotkaniach. Pomocnik spędził na boisku niecałe 900 minut.

Zgodnie z doniesieniami Sky Sports, "Bianconeri" doszli do porozumienia ws. piłkarza z Southampton. "Święci" zapłacą 18 milionów euro, a w przypadku wypełnienia odpowiednich warunków kwota wzrośnie o kolejne dwa miliony europejskiej waluty. Zawodnik zwiąże się z nowym pracodawcą czteroletnią umową. Jutro piłkarz jest spodziewany w Anglii, gdzie przejdzie obligatoryjne testy medyczne. Tym samym pomocnik będzie trzecim Gabończykiem w historii Premier League.

Jeżeli transfer Leminy dojdzie do skutku, to zostanie on drugim zawodnikiem sprowadzonym przez So'ton w bieżącym oknie transferowym. Pierwszym nowym nabytkiem Anglików był młodzieżowy reprezentant Polski, Jan Bednarek.

źródło: Sky Sports

fot. juventus.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here