Nicola Zalewski popisał się świetną asystą w Lidze Konferencji! „Oglądam to jeszcze jeden i jeszcze raz”.

Roma awansowała do półfinału Ligi Konferencji Europy! Świetną asystę w rewanżowym meczu z Bodø/Glimt zaliczył Nicola Zalewski.

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Bodø/Glimt pokonało na własnym terenie Romę 2:1. Wydawało się, że ekipa z Norwegii w rewanżowym starciu poradzi sobie z „Rzymianami”, ale zespół Jose Mourinho zagrał świetne spotkanie na Stadio Olimpico.

Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola został znajdujący się w znakomitej formie Tammy Abraham. W 23. minucie wynik podwyższył Nicolo Zaniolo po asyście Lorenzo Pellegriniego.

Niedługo po tym, dokładnie w 29. minucie utalentowany Włoch zdobył kolejnego gola, a świetną asystę przy jego trafieniu zaliczył Nicola Zalewski. Polak przejął piłkę, pobiegł skrzydłem i kapitalnie dograł do reprezentanta „Azzurri”, a ten w pięknym stylu wykończył akcję.

W tym sezonie Zalewski rozegrał 15 spotkań biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Była to dla niego pierwsza asysta.

– Oglądam to jeszcze jeden i jeszcze raz. Gazicho, odwaga, technika, wizja – napisał na Twitterze dziennikarz Mateusz Janiak.

– Cash na prawej, Zalewski na lewej. To będzie husaria, mości państwo! – dodał.

– Kapitalna asysta Zalewskiego. Na sprincie w kontrze, a po kilkudziesięciu metrach biegu w uliczkę do Zaniolo, idealnie w tempo, stworzone sam na sam – skomentował na tej samej platformie akcję Nicoli Zalewskiego Przemysław Langier.

W 49. minucie Zaniolo skompletował hat-tricka, a ostatnie kluczowe podanie przy jego bramce zanotował Bryan Cristante. Dzięki tej wysokiej wygranej klub ze stolicy Włoch w dwumeczu wygrał 5:2 i awansował do półfinału Ligi Konferencji.