Oficjalnie: Iheanacho w Leicester City!

0
94

Kelechi Iheanacho został nowym zawodnikiem Leicester City!

Reprezentant Nigerii złożył podpis pod kontraktem z dwunastą drużyną poprzedniego sezonu, który wiąże go z nowym pracodawcą na najbliższe pięć sezonów. "Lisy" za swojego nowego napastnika zdaniem mediów zapłaciło Manchesterowi City 27,7 miliona euro. Transakcja miała zostać potwierdzona kilka dni wcześniej, natomiast kością niezgody były prawa do wizerunku Nigeryjczyka. Długo o zawodnika zabiegał West Ham, natomiast oferta "Młotów" nie zadowoliła zespołu z niebieskiej części Manchesteru. 

– Jestem szczęśliwy, że będę częścią tego zespołu. Rozmawiałem z menadżerem i przekazał mi, czego on ode mnie w przyszłym sezonie oczekuje. Zapewnił mnie, że będę ważnym zawodnikiem i ma nadzieję, że dużo z nowym klubem osiągnę. ~ Kelechi Iheanacho

Kwota, jaką mistrz Anglii z sezonu 2015/16 zapłacił za Iheanacho była drugą największą w historii klubu z King Power Stadium. Więcej zapłacono tylko za Islama Slimaniego. Należy też dodać, że Kelechi został najdroższym Nigeryjczykiem w historii. Jeżeli klub z Etihad Stadium zechce, aby 20-latek wrócił do Manchesteru, to trzecia drużyna poprzedniej ligowej kampanii musi zapłacić ok. 57 milionów euro.

Wychowanek Taye Academy to czwarty transfer "Lisów" w obecnym oknie transferowym. Wcześniej do Leicester trafił Iborra, Harry Maguire i Eldin Jakupović. 

źródło: Leicester City

fot. lcfc.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here