Oficjalnie: Łukasz Poręba w Lens!

0
98
Ligue 1 fot Romain Biard Shutterstock com
Fot. Romain Biard/Shutterstock.com

Łukasz Poręba został nowym zawodnikiem Lens. Piłkarzami tego klubu są również Przemysław Frankowski i Adam Buksa.

Podczas swojej dotychczasowej kariery Łukasz Poręba grał tylko w barwach Zagłębia Lubin. Jest wychowankiem „Miedziowych”. W pierwszym zespole polskiego klubu rozegrał 98 meczów, strzelił 4 bramki i zanotował 5 asyst.

22-latek przykuł uwagę francuskiego Lens. Ten zespół doszedł do porozumienia ze środkowym pomocnikiem. Zawodnik dołączył do ekipy z Ligue 1 i podpisał pięcioletni kontrakt.

– Już od dłuższego czasu obserwowaliśmy Łukasza Porębę w jego klubie oraz reprezentacji Polski U21. Fakt, że jego kontrakt wygasał, dał nam możliwość sprowadzenia go. Ten zawodnik ma wiele cech. Pomimo młodego wieku ma spore doświadczenie i umie dowodzić drużyną. Jest to jednak piłkarz, który musi się jeszcze rozwijać i zbierać doświadczenie w Ligue 1. To od niego zależy, czy będzie pracowity i ambitny – stwierdził dyrektor sportowy Florent Ghisolfi.

– Cieszymy się, że możemy oficjalnie ogłosić transfer Łukasza Poręby. To dobry i obiecujący piłkarz, który ma już spore doświadczenie w polskiej Ekstraklasie i reprezentacji Polski U21. Poprzez swoją pracę, słuchanie i poświęcenie może zrobić ważny krok w naszych barwach – przyznał dyrektor zarządzający Lens Arnaud Pouille.

Źródło: Lens

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here