OFICJALNIE: Messi skazany na karę pozbawienia wolności!

0
108

Lionel Messi wraz ze swoim ojcem zostali skazani przez hiszpański sąd na karę 21 miesięcy więzienia oraz wysoką grzywnę!

Apelacja złożona przez Leo Messiego oraz ojca argentyńskiego piłkarza w sprawie oszustw podatkowych została odrzucona przez Hiszpański Sąd Najwyższy, co za tym idzie, zawodnik FC Barcelony oraz jego ojciec zostali skazani na 21 miesięcy więzienia! Oprócz tego w stronę wspomnianych panów została wymierzona grzywna w wysokości 3,5 miliona €!

Cała sprawa dotyczy przestępstw podatkowych jakich piłkarz dopuścił się w latach 2007-2009. Messi wraz ze swoim ojcem unikali odprowadzania kwot podatkowych z racji praw wizerunkowych. Przez wspominany okres czasu oszustwa podatkowe sięgnęły kwoty 4,2 miliona €!

Hiszpańskie prawo przewiduję przymusową odsiadkę wyznaczonej kary dopiero wtedy, gdy nałożony okres przekracza 24 miesiące. W przypadku Messiego i jego ojca, okres ten wynosi 21 miesięcy i ustalony został jako tak zwany ‘okres próby’.  W związku z wymierzoną karą w zawieszeniu istnieje prawdopodobieństwo, że gwiazda vice-mistrzów Hiszpanii nie będzie mogła pojawić się w krajach Wielkiej Brytanii. Jeżeli ta informacja okaże się prawdą, utnie to wszelkie spekulacje na temat ewentualnego transferu Argentyńczyka do Premier League, ale też spowoduje brak Messiego w meczach europejskich pucharów gdzie Barcelona zmierzy się z którymś z brytyjskich zespołów.

 

źródło: Sport

fot. pressfocus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here