OFICJALNIE: Navas zawodnikiem Paris Saint-Germain, a Areola dołączył do Realu

    Keylor Navas został zawodnikiem Paris Saint-Germain, natomiast Alphonse Areola na zasadzie wypożyczenia dołączył do Realu Madryt.

    Reprezentant Kostaryki od sierpnia 2013 roku występował w Realu Madryt. Od tamtej pory w koszulce Królewskich wystąpił 162 razy, stracił 159 bramek i zachował 52 czyste konta. Zdobył mistrzostwo Hiszpanii (16/17), trzykrotnie Ligę Mistrzów (15/16, 16/17, 17/18) i Superpuchar Hiszpanii (14/15, 16/17, 17/18). Czterokrotnie triumfował również w Klubowych Mistrzostwach Świata (2014, 2016, 2017, 2018).

    Kostarykanin już od dłuższego czasu nie mógł się pogodzić z rolą rezerwowego w zespole ze stolicy Hiszpanii i przegrywał rywalizację o pierwszy skład z Thibautem Courtoisem. W ostatnim czasie bardzo naciskał na transfer i dopiął swego. Golkiper przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Paris Saint-Germain i podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2023 roku.


    >>> CZYTAJ NA FOOTBAR: WYMIANA MIĘDZY JUVENTUSEM A BARCELONĄ?!


    PSG w zamian za niego wypożyczyło tymczasowo Alphonse'a Areolę. Francuz spędzi na Santiago Bernabeu sezon 2019/20. Warto dodać, że trzykrotny reprezentant Francji grał już kiedyś w Hiszpanii w barwach Villarrealu CF (2015-2016) na takiej samej zasadzie. W ekipie Żółtej łodzi podwodnej rozegrał wtedy 37 meczów, stracił 32 gole i zanotował 17 czystych kont.

    Źródło: Paris Saint-Germain

    fot: pressfocus

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Zobacz również

    Piłkarze chcę odejść z klubu! Powodem kibole

    OGC Nice nie ma w ostatnim czasie zbyt udanej...

    Barcelona zrezygnuje z tego transferu?

    Duma Katalonii nie może narzekać, że ostatecznie postawiła na...

    Wirtz oszukany przez Liverpool?

    Florian Wirtz bez wątpienia był jedną z postaci, która...

    Były selekcjoner nie ma wątpliwości. To jego nie doceniają kibice!

    W polskiej piłce pojawia się wielu piłkarzy, którzy określani...

    Thomas Frank nie ma wątpliwości. To on zdobędzie Złotą Piłkę!

    Ekipa Tottenhamu w środowy wieczór rywalizowała na bardzo trudnym...

    Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.