Oficjalnie: Roma rozstała się ze Spalettim!

0
77

Luciano Spaletti nie jest już trenerem Romy! Klub postanowił rozwiązać umowę za porozumieniem stron!

Wszystko wyszło zgodnie z przewidywaniami włoskich mediów. Po zwycięskim meczu z Genoą (3:2) w ostatniej kolejce Serie A klub ze Stadio Olimpico postanowił rozwiązać kontrakt z Luciano Spalettim za porozumieniem stron. Tym samym druga przygoda Włocha z "Giallorossimi" dobiegła końca. Wcześniej 47-latek prowadził Romę w latach 2005-2009, zdobywając jeden Superpuchar Włoch i dwa Puchary Włoch.

– Chcemy złożyć nasze serdeczne podziękowania Luciano Spallettiemu za wykonaną pracę i wkład w klub od jego powrotu. Pod jego przywództwem w tym sezonie zespół zdobył najwięcej punktów i strzelił najwięcej goli w historii klubu. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedział prezydent Romy, James Pallotta.

Rzekomym powodem zakończenia współpracy według włoskich gazet miał być brak porozumienia między szkoleniowcem, a nowym dyrektorem sportowym klubu – Monchim. Spaletti ma na stole lukratywną ofertę z Interu i najpewniej tam będzie kontynuował swoją karierę trenerską. 

W najbliższych dniach Roma ogłosi nowego szkoleniowca, którym najprawdopodobniej zostanie obecny sternik Sassuolo, Eusebio di Francesco. Klub doszedł ze szkoleniowcem do porozumienia w kwestii indywidualnej umowy. 

źródło: AS Roma

fot. asroma.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here