Oficjalnie: Skrzydłowy na dłużej w Piaście Gliwice!

  Piast Gliwice poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej o przedłużeniu współpracy z Arkadiuszem Pyrką.

  Arkadiusz Pyrka doszedł do porozumienia z przedstawicielami Piasta Gliwice w sprawie przedłużenia współpracy. Skrzydłowy podpisał z „Piastunkami” nowy kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Znalazła się w nim opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

  – Informujemy, że Arkadiusz Pyrka przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. Nowa umowa 20-letniego skrzydłowego będzie obowiązywała do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

  – Piast to miejsce dla zawodników, którzy chcą się rozwijać. W tym klubie jest to możliwe. Moim celem jest dalej zdobywać doświadczenie, tak bardzo ważne dla zawodnika w moim wieku. Chciałbym grać jak najwięcej, zdobywać bramki i stawać się coraz lepszym, by móc wymiernie pomagać drużynie w osiąganiu dobrych wyników – powiedział zawodnik.

  – Cieszę się z powołania do młodzieżowej reprezentacji. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wydaje mi się, że dla klubu również. Nie mogę doczekać się zgrupowania i meczów w biało-czerwonej koszulce – dodał.

  Kilka słów na temat całej sprawy dodali przedstawiciele Piasta Gliwice.

  – Arek jest przykładem młodego zawodnika, który – jeśli stworzy mu się odpowiednie warunki rozwoju – potrafi wykorzystać szansę. Regularna gra w klubie, powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski to tylko dowody na to, jaką jakość prezentuje. Zadbaliśmy o to, by mógł kontynuować tę pracę i cieszymy się z powodu podpisania nowej umowy – powiedział Grzegorz Bednarski, który jest prezesem Piasta Gliwice.

  – Przeprowadziliśmy rozmowy z Arkiem Pyrką, które poskutkowały przedłużeniem umowy na kolejne lata, z czego obie strony są zadowolone. Wierzymy, że rozwój tego zawodnika w dalszym ciągu będzie przebiegał tak sprawnie jak dotychczas – dodał dyrektor sportowy Bogdan Wilk.

  20-latek został zawodnikiem Piasta Gliwice 4 sierpnia 2020 roku. Do ekipy „Piastunek” przyszedł ze Znicza Pruszków. Od tamtej pory wychowanek Broni Radom rozegrał 71 meczów (5 goli i 5 asyst).

  Źródło: Piast-gliwice.eu

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zobacz również

  Carlo Ancelotti zabrał głos na temat swojej przyszłości! „Wtedy zobaczymy”.

  Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti, zabrał głos w sprawie...

  Oficjalnie: Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków!

  Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków -...

  Dublet Grzegorza Krychowiaka w barwach Al-Shabab!

  Grzegorz Krychowiak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w...