Ogromna sensacja! Real Madryt odprawiony z kwitkiem!

Ajax pokonał Real Madryt 4:1. Oznacza to, że obrońcy trofeum żegnają się z rozgrywkami Ligi Mistrzów!

Ajax mocno rozpoczął pierwszą połowę. Wiedząc, że do awansu wystarczy im zaledwie dwie bramki, nacierali na bramkę strzeżoną przez Courtois, czego owocem były bramki Ziyecha oraz Nereta. Asysty przy trafieniach kolegów z drużyny zanotował Dusan Tadić. Gospodarze byli kompletnie zaskoczeni takim obrotem spraw, nie mając żadnych argumentów na zdobycie kontaktowej bramki. Sytuacja stała się bardziej skomplikowana, kiedy Lucas Vazquez oraz Vinicius Junior musieli opuścić murawę z powodu urazów. Druga połowa rozpoczęła się od delikatnej przewagi Królewskich, lecz z tej dominacji nic nie wychodziło. Ajax po kilku minutach przejął inicjatywę i zdobyli bramkę na 3:0. Trafienie to spowodowało ogromną kontrowersję, ponieważ powtórki pokazywały, że futbolówka mogła przekroczyć linię boczną, choć Felix Brych po kilkuminutowej konsultacji z systemem VAR podjąć decyzję o uznaniu bramki.

Gospodarze podrażnieni utratą trzeciej bramki ruszyli wszystkimi siłami na bramkę Ajaxu, a Marco Asensio w 70. minucie dał nadzieje kibicom Królewskim, zdobywając bramkę na 3:1. Na odpowiedź Holendrów nie trzeba było długo czekać –  już po dwóch minutach Schone trafił na 4:1. Trzeba przyznać, że bramka środkowego pomocnika była wyjątkowej urody. Real, by awansować do ćwierćfinału, potrzebował aż trzy bramki! Już pod koniec spotkania arbiter pokazał Nacho czerwoną kartkę za obejrzenie drugiego żółtego kartonika. Sędzia po zakończeniu doliczonego czasu gry zakończył spotkanie. Ajax sensacyjnie odprawia z kwitkiem Real Madryt!

Real Madryt – Ajax Amsterdam (1:4)

Bramki: 70. Asensio – 7. Ziyech, 18. Neres, 62. Tadić, 72. Schoene

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Nacho, Varane, Reguilón – Kroos, Casemiro ( 87, Valverde), Modrić – L. Vázquez (29. Bale), Benzema (C), Vinícius Júnior (35. Asensio).

AFC Ajax: Onana – Mazraoui (81. Veltman), de Ligt (C), Blind, Tagliafico – van de Beek, Schoene (73. de Wit), F. de Jong – Ziyech, Tadić, Neres (74. Dolberg).

W spotkaniu Borussii z Tottenhamem działo się sporo, lecz gospodarze mimo dominacji, nie zdobyli żadnej bramki. Za to do siatki Burkiego trafił Harry Kane. Koguty dzięki zwycięstwu na Wembley 3:0 zapewnili sobie awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Borussia Dortmund – Tottenham Hotspur (0:1)

Bramki: 48. Kane

Borussia Dortmund: Bürki – M. Wolf (62. Bruun Larsen), Akanji, Weigl, Diallo – Witsel – Sancho, Reus (C) (74. Delaney), M. Götze, Guerreiro (62. Pulisic) – Alcácer.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Winks (55. Dier), Eriksen (83. Rose), Moussa Sissoko – S. Heung-Min (71. Lamela), Kane.

AC Milan zremisował bezbramkowo z Juventusem w emocjonującym meczu...