Pep Guardiola pochwalił Kevina De Bruyne po meczu w Lidze Mistrzów. „Jego wpływ na grę jest ogromny”.

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola, wypowiedział się na temat pierwszego wygranego spotkania z Atletico Madryt na Etihad Stadium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Manchester City wygrał to spotkanie 1:0. W pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Angielski gigant swojego gola strzelił w drugiej części gry. Bramkę na wagę zwycięstwa trafił Kevin De Bruyne w 70. minucie. Belg dostał bardzo dobre podanie od Phila Fodena w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza „Los Rojiblancos”, Jana Oblaka. Dla belgijskiego pomocnika była to pierwsza bramka w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na swoim koncie ma też dwie asysty.

Na początku Pep Guardiola pochwalił De Bruyne, a potem wypowiedział się na temat przebiegu meczu.

– Kevin De Bruyne gra bardzo dobrze w tym momencie sezonu. Jest bystry, szybki i pozytywny. Jego wpływ na grę jest ogromny. Dzięki współpracy z Philem Fodenem zdobył wyjątkowego gola – przyznał Pep Guardiola na pomeczowej konferencji prasowej.

– To był trudny mecz przeciwko trudnemu przeciwnikowi. Przez pierwsze 25-30 minut grało się nam ciężko i trudno było znaleźć miejsce, ale byliśmi cierpliwi – dodał doświadczony trener.

– W pierwszych 5-10 minutach drugiej połowy nie atakowaliśmy w dobrym rytmie i nie graliśmy tak, jak zazwyczaj gramy. Ale i tak jest to dobry wynik. Mieliśmy jeszcze jedną lub dwie szanse z Kevinem De Bruyne na zdobycie drugiego gola – mówił opiekun „Obywateli”.

– W takich meczach potrzebujemy napastnika, bo oni dobrze bronią. Mają niesamowity atak, więc jeśli ty nie atakujesz we właściwy sposób, to oni mogą cię ukarać. Nie wiem, czego się spodziewać w drugim meczu. Musimy się przygotować i dostosować – kontynuował 51-latek.

– Mamy pięć dni do meczu z Liverpoolem, a potem jedziemy tam, aby wygrać starcie. Przygotujemy się taktycznie i mentalnie do gry na wspaniałym stadionie. Będzie to dla nas dobry test – zakończył hiszpański szkoleniowiec.

Rewanżowy mecz tych drużyn odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 21:00 na Wanda Metropolitano.

Źródło: Mancity.com