Pierwsza bramka Arkadiusza Milika w Juventusie Turyn! Co za trafienie

W środowym meczu 4. kolejki włoskiej Serie A Juventus Turyn pokonał na własnym terenie 2:0 Spezię Calcio. Gola w tym meczu zdobył Arkadiusz Milik.

Juventus Turyn wyszedł na prowadzenie już na samym początku za sprawą Dusana Vlahovicia. Utalentowany środkowy napastnik kapitalnie uderzył z rzutu wolnego. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W 85. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik. Polak niedawno przyszedł do „Juve” z Olympique Marsylia na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2023 roku z opcją wykupu. Nie był to dla niego debiut w koszulce „Starej Damy”. Reprezentant Polski zadebiutował w starciu trzeciej kolejki z Romą (1:1).

W doliczonym czasie gry 28-latek wpisał się na listę strzelców. Arek dostał znakomite podanie w pole karne od Fabio Mirettiego i kapitalnie wykończył akcję. Polski snajper odwrócił się i uderzył płasko. Bramkarz drużyny przeciwnej, Bartłomiej Drągowski, w tej sytuacji nie miał nic do gadania…

Po czterech rozegranych spotkaniach w tym sezonie Juventus Turyn znajduje się na czwartym miejscu w tabeli i ma na swoim koncie osiem punktów. W następnej kolejce klub ze stolicy Piemontu zagra na wyjeździe z Fiorentiną. Spotkanie zaplanowano na 3 września (15:00).

Źródło: Juventus Turyn