Pierwsza bramka Cristiano Ronaldo w obecnym sezonie!

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy Manchester United pokonał na wyjeździe Sheriff Tyraspol 2:0. Na listę strzelców w tym starciu wpisał się Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo nie grał na miarę oczekiwań od początku aktualnej kampanii pod wodzą Erika ten Haga. Holenderski szkoleniowiec praktycznie nie dawał szans Portugalczykowi, który nie przeszedł z drużyną okresu przygotowawczego. Latem tego roku gwiazdor chciał zmienić klub, ale ostatecznie mu się to nie udało i został na Old Trafford.

Trener chciał wszystkich traktować sprawiedliwie i nie miał problemu z tym, aby stawiać w ataku na innych zawodników. 37-latek musiał walczyć o miejsce w podstawowej jedenastce i w końcu mu się udało wskoczyć do pierwszego składu. 5-krotny zdobywca Złotej Piłki wyszedł w pierwszym składzie na mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z Sheriffem Tyraspol i grał na miarę oczekiwań.

W 17. minucie gola dla Manchesteru United zdobył Jadon Sancho, a Ronaldo strzelił bramkę w 39. minucie. Środkowy napastnik wykorzystał rzut karny. Jest to dla niego pierwszy gol w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Jak na razie rozegrał 8 spotkań. Nie ma na swoim koncie żadnej asysty.

Obecna umowa Portugalczyka z Manchesterem United jest ważna do 30 czerwca 2023 roku. Znajduje się w niej opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 20 milionów euro.

Źródło: Manchester United, Liga Europy