Polacy nadal mają szanse na półfinał Euro! Jakie warunki musieliby spełnić?

0
108

Remis młodzieżowej reprezentacji Polski ze Szwecją (2:2) nie przekreślił szans naszych "Orłów" na awans do półfinału europejskiego czempionatu! Co muszą zrobić Polacy?

Na samym początku należy wspomnieć, że droga, jaką obrali sobie podopieczni Dorny, była dość wyboista. Niespodziewana porażka ze Słowakami wywołała lawinę dyskusji, przypominając EURO 2012 za kadencji Franciszka Smudy. Mecz ze Skandynawami miał zmazać plamę na honorze Biało-Czerwonych. Skończyło się remisem.

Jeżeli Polacy chcą zagrać w półfinale, to należy wygrać w najbliższym spotkaniu z Anglią i liczyć na to, że mecz Szwecji ze Słowacją skończy się podziałem punktów. Czwartkowe zwycięstwo musi być okraszone dwiema bramkami przewagi lub jednobramkową przewagą w stosunku 3:2 lub wyższym.

Ważnym aspektem są także punkty dyscyplinarne, które liczy się następująco: czerwona kartka i wyrzucenie z boiska po dwóch żółtych – 3 punkty, żółta kartka – 1 punkt. W tej klasyfikacji i Polska, i Słowacja mają podobną ilość punktów (4). Wtedy przewagę Polakom daje miejsce w rankingu UEFA przed losowaniem grup do MME 2017. Takie rozwiązanie zostałoby zastosowane tylko i wyłącznie w wypadku, gdyby Polska pokonała Anglię 2:1, natomiast Słowacja zremisowałaby 2:2 ze Szwecją.

Przyjmując zwycięstwo podopiecznych Dorny 2:1 w czwartkowy wieczór, awans jest możliwy tylko przy remisie Słowacji 0:0 lub 1:1. Paradoksalnie, awans byłby możliwy dla Polaków także z drugiego miejsca, ale szanse są iluzoryczne. W tym momencie (stan na 21.06.2017; 08:00) z największymi szansami na awans do 1/2 finału z drugiej lokaty jest młodzieżowa reprezentacja Włoch.

źródło: własne

fot. Pressfocus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here